logowanie

zarejestruj się
jeżeli nie masz konta

Bukiet ślubny - moda i trendy

Bukiet śłubny

Bukiet ślubny powinien być dodatkiem do sukni a przede wszystkim podkreślać urodę Panny Młodej w tym wyjątkowym dla niej dniu.

W tym roku w bukietach ślubnych pojawia się więcej kolorów. Kwiaty są barwne i wyraziste, odchodzi się od bieli i uniwersalnego ecru. Na popularności zyskały bardzo modne dwukolorowe tulipany np. biało-różowe (dla blondynki) lub żółto-czerwone (dla szatynki czy brunetki). Najmodniejsze kolory kwiatów to różowy, pomarańczowy, żółty, czerwony i ciemny bordo. Ten ostatni często pojawia się w bukiecie ślubnym jako dodatek nawiązujący do bordowych akcentów w strojach młodej pary (np. bordowy haft na sukni lub bordo pas czy krawat pana młodego można podkreślić dodając drobną, bordową margaretkę Santini do bukietu).
Coraz bardziej popularne są bukiety ułożone z kwiatów różowych z kremowymi lub jasnozielonymi dodatkami (tzw. zieleń ”fresh”).

Bukiet ślubny

Jeśli chodzi o zdobienie bukietów, to wstążki są zdecydowanie rzadziej używane. Zastępuje się je takimi dodatkami jak przezroczyste kryształki w kolorze dobranym do tonacji bukietu, perełki, piórka, delikatnie połyskujące druciki (tzw. „magiczny włos” dający efekt połyskującej mgiełki), a także drobne owoce typu jabłuszka, czereśnie, winogrona, jarzębina a nawet jeżyny czy truskawki.

Zainteresowaniem cieszą się nietypowe bukiety ozdobione zwisającymi trawami z naklejonymi perełkami, bukiety w formie wachlarza z róż lub storczyka a także delikatne, eteryczne bukiety w formie „koszyczka” ozdobionego łebkami drobnych storczyków.
Panny młode coraz śmielej sięgają po nietypowe wzory i kształty wiązanek. Druhny coraz częściej wybierają zamiast bukietu biżuterię florystyczną - bransoletki z żywych kwiatów np. ze storczyków, margaretek czy róż, żeby mieć obie ręce wolne do pomocy młodej parze.

Modne są bukiety w amerykańskim stylu z jednobarwnych cantedeskii (żółtych, różowych lub pomarańczowych) ułożone w proste bukiety bez zieleni, ozdobione jedynie wstążką w miejscu wiązania i np. perełkami. Bukiet z cantedeskii może być w formie kopułki lub kaskady „na rękę”. Tracą na popularności róże. Panny młode coraz częściej wybierają do swoich bukietów inne, oryginalne kwiaty, równie piękne takie jak storczyki, frezje, miniaturowe goździki. Wszystko po to, aby się wyróżnić.

Bukiet ślubnyPrzy doborze bukietu trzeba pamiętać, że jego wielkość powinna być proporcjonalnie dopasowana do figury panny młodej. Suknia jest ważnym tłem dla bukietu i tak jeśli dziewczyna decyduje się na suknię w stylu barokowym, zdobioną falbankami i koronkami – bukiet musi być skromniejszy i prostszy w formie. Odpowiedni byłby więc klasyczny biedermaier lub lekko wydłużony bukiet.

Jeśli natomiast suknia jest gładka, prosta – wtedy florysta ma większe pole do popisu i wiązanka powinna być fantazyjna, zwisająca lub wydłużona trawami na których umieścimy np. łebki drobnych kwiatków, co da efekt falującej łąki na tle sukni przy każdym kroku panny młodej.

Ważne jest przy wyborze aby kolor kwiatów pasował do koloru włosów i karnacji a forma bukietu odzwierciedlała charakter i osobowość panny młodej. Do jasnej karnacji i blond włosów pasują kwiaty pastelowe (błękitne, różowe, kremowe, żółte, pastelowo-pomarańczowe), do ciemnych włosów i ciemniejszej karnacji lepiej wyglądają kwiaty w ciepłych, wyrazistych kolorach (żółty, czerwony, bordo, pomarańczowy). Kolory biały i ecru są uniwersalne i pasują do każdego typu urody.

Artykuł przygotował: Paweł R. Siedlecki, specjalista ds.florystyki z firmy Green-Line - dekoracje kwiatowe.


------------------
UWAGA: Powielanie i kopiowanie tekstów (lub ich części) zamieszczonych w Banku Pomysłów serwisu Fajne Wesele wymaga wcześniejszej zgody autorów. Możliwe jest kopiowanie tekstów z zaznaczeniem źródła ich pochodzenia (należy zamieścić link do www.fajnewesele.pl jako źródła tekstu).
Katalog firm

Polecamy produkty i usługi firm z Twojego regionu.

Portal ślubny abcslubu.pl