logowanie

zarejestruj się
jeżeli nie masz konta

Buty kup sama - przesądy

Buty, w których pójdziesz do ślubu, mają swoją symbolikę. Warto poznać kulturowe zakazy i nakazy, aby podczas wesela nie popełnić gafy i nie podeptać szczęścia, które w tym dniu czeka na Ciebie na każdym kroku.


Przyszła mężatka powinna pamiętać o tym, aby butów, w których przetańczy najpiękniejszą noc swojego życia, w żadnym wypadku nie kupował jej przyszły mąż. Kandydatka na żonę powinna ślubne obuwie wybrać sobie sama i sama za nie zapłacić – w przeciwnym razie panna młoda opuści swojego wybranka, w dodatku w tych „zapłaconych” butach.


Buty
Foto: slubclick.com


Dawniej wierzono, że ślubne obuwie dobrze też na noc przed ślubną ceremonią ustawić na parapecie, aby oświetlił je miesiączek i aby weszło w nie szczęście. Szczęścia nigdy za dużo, więc może warto spróbować?
Pewne nakazy związane były także z tym, co powinno się włożyć do bucika na ślubną uroczystość. W obuwie panny młodej wkładano różne przedmioty, najczęściej monetę, która miała przyszłym małżonkom zapewnić dostatnie życie, rzadziej – kilka plasterków pietruszki, mającej zapewnić pannie młodej dobrą pozycję w małżeństwie i posłuch u męża.


Buty
Foto: zaslubiny.pl


------------------
UWAGA: Powielanie i kopiowanie tekstów (lub ich części) zamieszczonych w Banku Pomysłów serwisu Fajne Wesele wymaga wcześniejszej zgody autorów. Możliwe jest kopiowanie tekstów z zaznaczeniem źródła ich pochodzenia (należy zamieścić link do www.fajnewesele.pl jako źródła tekstu).

Podobne pomysły
Katalog firm

Polecamy produkty i usługi firm z Twojego regionu.

Portal ślubny abcslubu.pl