logowanie

zarejestruj się
jeżeli nie masz konta

EKO-ślub

Jesteśmy EKO, a przynajmniej chcemy być. Segregujemy śmieci, zakupy nosimy w biodegradowalnych torbach, oszczędzamy wodę, jemy żywność kupioną od zaprzyjaźnionego farmera… Zatem może i pora na EKOlogiczny ślub ?

Wyobraźcie sobie złotą łąkę,  w oddali jabłoń, a w jej cieniu parę młodą, księdza, rodziców, świadków, gości… Świeże powietrze, zapach bzu, skowronki, sakramentalne „tak” unoszące się prosto do błękitnego nieba. Młodzi wymieniają obrączki oczywiście z powtórnie przetworzonych metali szlachetnych.
Po ceremonii wszyscy zasiadają do stołów ozdobionych świeżo zerwanymi owocami i polnymi kwiatami. Nic zbędnego, czego nie dało by się powtórnie wykorzystać lub po prostu zjeść. Na biodegradowalnych talerzach pojawiają się coraz to inne potrawy : sezonowe owoce i warzywa czy też organiczne mięso od lokalnych dostawców. Wśród napojów obok wody mineralnej można znaleźć ziołowe lub probiotyczne napoje, wino z ekologicznych winnic, bez siarczanów, piwo niepasteryzowane i bez konserwantów. A wszystko to w zastawie, która rozłoży się nie później niż sto dni po ślubie. Podczas deseru kawa naturalnie oznaczona marką fair trade. Wszystkie produkty są zdrowe. I pyszne!

Panna młoda w sukni z naturalnego jedwabiu, na głowie wianek z polnych kwiatów, tych samych, które zdobią butonierkę pana młodego w lnianym garniturze. Żadnych skórzanych butów, no chyba, że z EKO-skóry.

Zaproszenia wysłane są mailem lub ewentualnie w tradycyjnej postaci  drukowane na EKO-papierze. Mają za zadanie nie tylko poinformować gości o ceremonii ale i przyczynić się do ochrony środowiska.
W podziękowaniu za przybycie goście otrzymują od młodożeńców drzewka do zasadzenia. Wyobraźcie sobie tylko : 100, 150, 200 nowych drzew!

Szampańska zabawa przy muzyce instrumentalnej, nie wymagającej dodatkowego nagłośnienia trwa do rana. EKO-zachowanie, mamy nadzieję, jak i związek, trwa całe życie.

Podróż poślubna nie może nie być EKO. Wypożyczalnie samochodów mają w swojej ofercie biodiesele czy auta o elektrycznym napędzie. Na mapie nie brak też agroturystycznych atrakcji w okolicy czy też EKO-wakacji w bardziej egzotycznych zakątkach naszej kochanej planety takich jak Hawaje…

Lista ślubnych prezentów obowiązkowo EKO.


EKO slub

Foto: inhabitat.com

EKO slub

Foto: bridalcookie.com


------------------
UWAGA: Powielanie i kopiowanie tekstów (lub ich części) zamieszczonych w Banku Pomysłów serwisu Fajne Wesele wymaga wcześniejszej zgody autorów. Możliwe jest kopiowanie tekstów z zaznaczeniem źródła ich pochodzenia (należy zamieścić link do www.fajnewesele.pl jako źródła tekstu).

Podobne pomysły
Katalog firm

Polecamy produkty i usługi firm z Twojego regionu.

Portal ślubny abcslubu.pl