logowanie

zarejestruj się
jeżeli nie masz konta

Moda na tanie wesele

Organizacja ślubu i wymarzonego wesela pochłania dużą ilość czasu i energii. Nie wspominając już o kosztach, które sięgają kilkudziesięciu, a czasem nawet kilkuset tysięcy złotych. Wiele osób nadal wychodzi z założenia, że przy organizacji ślubu i wesela najważniejsza jest oprawa i zgodnie z zasadą „Zastaw się, a postaw się” koszty nie grają roli, bo najważniejsze jest godne podjęcie gości. Jednak od pewnego czasu można zaobserwować odwrócenie tej tendencji zarówno na świecie jak i w Polsce.

 

Obecna sytuacja jest wynikiem kryzysu gospodarczego, który najbardziej dotknął Stany Zjednoczone i kraje zachodniej Europy. Polska również odczuła jego skutki, choć w zdecydowanie mniejszym stopniu. Organizacja taniego ślubu stała się więc metodą walki z kryzysem gospodarczym. A metoda przekształciła się w… modę na tanie śluby i wesela. I tym sposobem teraz sztuką staje się zorganizowanie taniej ceremoni i przyjęcia.


Aby zorganizować tani ślub pierwszym krokiem powinno być ustalenie ślubnego budżetu i oszacowanie kosztów związanych z organizacją wesela. Aby zmniejszyć wydatki powinniście przywiązywać uwagę do różnych aspektów organizacyjnych. Pamiętajcie, że sposobów na oszczędzanie jest wiele. I tak na przykład zamiast płacić za gotowe zaproszenia możecie sami zaprojektować i przygotować własne oryginalne zaproszenia. Tak samo w przypadku wszelkich dekoracji: sami lub z pomocą rodziny czy znajomych możecie udekorować salę weselną i kościół. A zamiast kupować drogą suknię z najnowszej kolekcji pomyślcie o tańszym zakupie lub o wypożyczeniu sukni ślubnej.


Zamiast o pięciu gorących daniach i zasiadanym obiedzie można pomyśleć o kolacji w formie bufetu z przystawkami, barze kanapkowym, stole owocowym czy słodkim. Do jego przygotowania staropolskim zwyczajem możemy zaangażować najbliższych lub powierzyć zadanie świadkom. Można też poprosić gości, by zamiast kwiatów przynieśli jakiś słodki wypiek lub butelkę alkoholu, zarówno jedno jak i drugie zostanie skonsumowane podczas przyjęcia weselnego. W ten sposób prezenty są bardziej od serca, z pewnościa się przydają a sami goście nie są skazani ciągle na to samo towarzystwo przy stole. W ciepłe dni weselną zabawę można przenieść w plener, zorganizować piknik lub grilla.

 

Więcej o sposobach na zaoszczędzenie pieniędzy i zorganizowanie taniego wesela dowiecie się TUTAJ.


------------------
UWAGA: Powielanie i kopiowanie tekstów (lub ich części) zamieszczonych w Banku Pomysłów serwisu Fajne Wesele wymaga wcześniejszej zgody autorów. Możliwe jest kopiowanie tekstów z zaznaczeniem źródła ich pochodzenia (należy zamieścić link do www.fajnewesele.pl jako źródła tekstu).

Podobne pomysły
Katalog firm

Polecamy produkty i usługi firm z Twojego regionu.

Portal ślubny abcslubu.pl