logowanie

zarejestruj się
jeżeli nie masz konta

Motyw przewodni i dekoracje

Zaraz na początku planowania i organizowania ślubu i wesela warto wybrać jakiś motyw przewodni. Ułatwi to dobór wszelkich dekoracji, dodatków, kwiatów, zaproszeń i innych akcesoriów. W morzu przygotowań może bowiem powstać chaos i niektóre rzeczy – same w sobie piękne – mogą przestać pasować do całości.


motyw przewodni
Jeżeli więc dbacie o szczegóły ustalcie wspólnie i wybierzcie sobie motyw przewodni Waszego ślubu. Może to być na przykład jeden wybrany kolor. I staracie się, żeby wszystkie dodatki i akcesoria były w tej tonacji, np. błękitnej, albo biało-czarne (ostatnio bardzo modny i elegancki wybór kolorystyki). Takie też robicie bukiety, dekoracje kwiatowe, dekorację samochodu, dekorację sali ślubnej, prezenciki dla gości i oczywiście tort.

Motywem przewodnim może też być jakiś wybrany element, np.:
- serce
- motyl – ostatnio niezwykle modny element dekoracyjny wesel
- truskawki
- aniołki
- torcik
- paw

Po wybraniu elementu-motywu przewodniego należy wybrać gdzie ma się pojawiać. Dobrze jest kiedy powiedzmy motyl, albo mały różowy torcik pojawi się na zaproszeniu, na winietkach, na serwetkach, w dekoracji sali i stołów, na torcie i przy podziękowaniach dla gości.

motyw przewodni


Cokolwiek Wam się podoba, albo jest w jakiś sposób związane z Wami, Waszymi zainteresowaniami. Dla miłośników piłki nożnej można zrobić wszystko w konwencji piłkarskiej (tort w kształcie boiska, a na nim figurka piłkarza i zniecierpliwionej panny młodej, prezenciki dla gości zamknięte w małych piłeczkach, księga gości z boiskiem, serwetki w boisko, nazwy stołów na weselu jak nazwy najsłynniejszych stadionów etc). Podobnie, jeżeli jedno z Was lub oboje jesteście fanami golfa, jazdy na motorze lub łowienia ryb.


pilkarska para
Jeżeli jedno z Was, albo nawet oboje jesteście muzykami, gracie na fortepianie i chcecie tę swoją pasję zaznaczyć na weselu - zadbajcie o to, żeby w sali gdzie będzie impreza nie zabrakło tego instrumentu, postarajcie się o to by na obrusie znalazły się nadrukowane nuty, lub zróbcie takie confetti i porozrzucajcie na stole. Możecie też ustawić małe fortepiany na winietki przy talerzu każdego gościa. Do tego jeszcze tort w kształcie fortepianu (są cukiernie, które wykonują takie cuda, np. Kreatywny Cukier). Może też zamiast pierwszego tańca - pierwszy utwór, zagrany przez Was na cztery ręce... Oczywiście motyw fortepianu mógłby pojawić się też na zaproszeniach, menu ustawianym na stołach, na księdze gości, jeżeli taką planujecie oraz na waszej ślubnej stronie internetowej. Dobrze, żeby wszędzie był to ten sam rysunek lub zdjęcie.

fortepian na winietki

Jeżeli panna młoda jest tancerką, albo baletnicą, w podobny sposób można wykorzystać ten motyw, a jeżeli pan młody jest marynarzem to można zrobić użytek z motywu morskiego, muszelek, statków etc. Pole do popisu jest ogromne. Najważniejsze, żeby zdecydować co chcecie i lubicie.

Zamiast motywu przewodniego możecie też po prostu wybrać temat i styl wesela. Czy chcecie, żeby było w starym i eleganckim stylu z zabytkowym autem, barokową suknią, eleganckim i wykwintnym przyjęciem? Czy może bardzo nowoczesne i a’la celebrities? Z długą limuzyną, czerwonym dywanem przed kościołem, nowoczesną zastawą, dopasowanym mniej typowo weselnym menu, kolorowymi drinkami i barmanem na przyjęciu, didżejem? Może być też piknikowo i ogrodowo. Wtedy wszystko planujecie bardziej naturalne, na stołach kwiaty polne, więcej owoców etc. Ważne żeby nie mieszać stylów i dopasować go do Was. Zróbcie tak, żebyście dobrze czuli się w otoczeniu i dekoracjach.

motyw przewodni

Motyw przewodni naprawdę ułatwia organizację wesela, a co najważniejsze sprawia wyjątkowe wrażenie dopracowanego, przemyślanego i idealnego ślubu i wesela.


Napisz do nas, jeżeli szukasz czegoś wyjątkowego i nigdzie nie możesz tego znaleźć: info@fajnewesele.pl


------------------
UWAGA: Powielanie i kopiowanie tekstów (lub ich części) zamieszczonych w Banku Pomysłów serwisu Fajne Wesele wymaga wcześniejszej zgody autorów. Możliwe jest kopiowanie tekstów z zaznaczeniem źródła ich pochodzenia (należy zamieścić link do www.fajnewesele.pl jako źródła tekstu).

Podobne pomysły




Katalog firm

Polecamy produkty i usługi firm z Twojego regionu.

Portal ślubny abcslubu.pl