logowanie

zarejestruj się
jeżeli nie masz konta

Obrączki ślubne

„Przyjmij tę obrączkę jako znak mojej miłości i wierności…” Ale czym tak naprawdę jest obrączka? Złoty pierścionek, którym narzeczeni wymieniają się w dniu ślubu? Obrączka jest symbolem małżeństwa. Młodzi, wymieniając między sobą obrączki, zapewniają się o wzajemnej miłości.


Podobnie czynili już zakochani w starożytnym Egipcie. Egipcjanie byli przekonani, że okrągła obrączka, nie posiadająca początku ani końca, zapewni dwojgu ludziom wieczną miłość. W kościele katolickim zwyczaj wymiany obrączek między młodymi pojawił się w XIII stuleciu.


obrączki
Foto:
Wedding Dress Gown


Początkowo ślubną biżuterię noszono na prawej ręce. Później potulne żony, które były uzależnione od swoich mężów, przełożyły obrączki na lewą rękę. Dziś obrączkę znowu nosi się na prawej dłoni, na palcu serdecznym.


obrączki
Foto: Wedding by Color


Z obrączkami związane są różne przesądy, o których warto pamiętać przed ślubną uroczystością. Istnieje niepisany zakaz przymierzania obrączek innych osób, nawet mam i sióstr. Przymierzenie takiej obrączki może spowodować nieszczęście. Przed ślubem nie powinno się zbyt często przymierzać nawet własnej obrączki, lepiej nie kusić licha.
O właściwym postępowaniu ze ślubną obrączka należy także pamiętać podczas ceremonii zawarcia związku małżeńskiego. Należy uważać, żeby obrączki nie założyć na środkowy palec. Panna młoda powinna mieć się an baczności w chwili, w której pan młody będzie jej nakładał obrączkę. Musi uważać, żeby ukochany nie dosunął jej do końca palce – mówi się, ze wtedy to małżonek będzie rządził w małżeństwie.


obrączki
Foto: Stock Expert


------------------
UWAGA: Powielanie i kopiowanie tekstów (lub ich części) zamieszczonych w Banku Pomysłów serwisu Fajne Wesele wymaga wcześniejszej zgody autorów. Możliwe jest kopiowanie tekstów z zaznaczeniem źródła ich pochodzenia (należy zamieścić link do www.fajnewesele.pl jako źródła tekstu).

Podobne pomysły
Katalog firm

Polecamy produkty i usługi firm z Twojego regionu.

Portal ślubny abcslubu.pl