logowanie

zarejestruj się
jeżeli nie masz konta

Pogoda w dniu ślubu

Jednym z najbardziej nieprzewidywalnych aspektów ślubu jest w Polsce zwykle pogoda. Planując wesele w miesiącach letnich możemy zmniejszyć ryzyko deszczu, ale pewności mieć nie możemy. Czerwiec, czy sierpień wcale nie gwarantują upalnego popołudnia, a w listopadzie nie musi być zimno i pochmurnie.


Ta nieprzewidywalność pogody może być inspiracją do przyjrzenia się tradycyjnym przesądom i wróżbom związanymi z aurą w dniu ślubu.


Przesądy i wróżby pogodowe

Większość przyszłych młodych par, ale również gości, liczy na słońce w tym dniu. Zresztą nie tylko parom młodym zależy na dobrej pogodzie - goście, fotograf, kierowca, czy samochodu ślubnego również wolą słońce niż pochmurne niebo. Nie będzie więc dla nikogo zaskoczeniem, fakt że według przesądów słoneczna pogoda wiąże się ze szczęściem i radością. Podobno jednak, słońce podczas zachodu nie powinno zrobić się czerwone, bo jest to zła wróżba. Jeżeli słońca zabraknie, nie powinniście się zbytnio przejmować.


Deszcz
W przypadku deszczu przesądy są bardzo zróżnicowane. Z jednej strony mówi się, że obfity deszcz w dniu ślubu jest zapowiedzią bogactwa, natomiast inne źródła podają, że oznacza to płacz kobiet zakochanych w panu młodym.

Deszcz na slubieFOT: fuszard.blogspot.com


Pochmurne niebo i deszczowa pogoda zwiastują burzliwy związek, ale delikatny deszczyk to podobno Boże błogosławieństwo. Jeżeli Waszej uroczystości towarzyszyć będzie burza, po której pojawi się tęcza na niebie, oznacza to wstęp do szczęścia. Jeżeli natomiast słychać grzmoty, oznacza to gniew Boży.


Tęcza na ślubieFot: tropicalbeachweddings.com


Jeżeli ślub odbywa się zimą, to warto wiedzieć, że obfite opady śniegu to również dobra wróżba.


Oczywiście, warto pamiętać o tym, że to tylko przesądy...


------------------
UWAGA: Powielanie i kopiowanie tekstów (lub ich części) zamieszczonych w Banku Pomysłów serwisu Fajne Wesele wymaga wcześniejszej zgody autorów. Możliwe jest kopiowanie tekstów z zaznaczeniem źródła ich pochodzenia (należy zamieścić link do www.fajnewesele.pl jako źródła tekstu).

Podobne pomysły
Katalog firm

Polecamy produkty i usługi firm z Twojego regionu.

Portal ślubny abcslubu.pl