logowanie

zarejestruj się
jeżeli nie masz konta

Tort weselny

Figurka na tort weselny Złowiony na wędkę

Tort na weselu to nie tylko słodki deser ale i uroczysta chwila, której towarzyszy cały spektakl w postaci przygaszonego światła, fanfar, płonących racy. Zgodnie z tradycją Państwo młodzi powinni ukroić pierwsze kilka kawałków dla rodziców, resztę dokończy obsługa weselna. Czas podania tortu zależy od nowożeńców, przeważnie odbywa się to zaraz po oczepinach, ale można odstąpić od tej reguły.

Jeśli chodzi o kształt to można pokusić się o pewną ekstrawagancję, w końcu deser ma osłodzić nie tylko podniebienie ale też cieszyć oko. Warto zadbać o takie szczegóły jak łopatki do tortu czy figurka, która może po ślubie przywoływać cudowne wspomnienia z wesela.

Smak tortu najlepiej wybrać uniwersalny, aby smakował jak największej ilości gości, np. waniliowy lub śmietanowy.

Figurka na tort weselny na motorze

Ilość pięter tortu zależy od ilości gości i Waszych preferencji. Jeśli zdecydujecie się na kilka poziomów warto zadbać również o oryginalny stojak.

Podsumowując: tort musi pasować do stylu wesela jaki i do Waszych upodobań czy pasji. Powinien też tworzyć niezapomniany moment wesela.


------------------
UWAGA: Powielanie i kopiowanie tekstów (lub ich części) zamieszczonych w Banku Pomysłów serwisu Fajne Wesele wymaga wcześniejszej zgody autorów. Możliwe jest kopiowanie tekstów z zaznaczeniem źródła ich pochodzenia (należy zamieścić link do www.fajnewesele.pl jako źródła tekstu).

Podobne pomysły
Katalog firm

Polecamy produkty i usługi firm z Twojego regionu.

Portal ślubny abcslubu.pl