logowanie

zarejestruj się
jeżeli nie masz konta

Walentynkowe fakty i mity

...czyli o tym, czym Święto Zakochanych jest dla Polaków. Walentynki są takim świętem, wobec którego nikt z nas nie pozostaje obojętnym. Serwis iPrezenty.pl od wielu lat swojego funkcjonowania bada i poznaje preferencje oraz oczekiwania Polaków odnośne Święta Zakochanych. Wiemy jakie prezenty są najbardziej popularne i najchętniej wybierane przez Polaków, zdajemy sobie sprawę także z tego, jakie formy obchodzenia Walentynek są przez Polaków najbardziej lubiane.


Świętujemy czy bojkotujemy?

Ponad 60% respondentów wykazało zamiar świętowania Walentynek, co nas nie dziwi, biorąc pod uwagę, że zainteresowanie prezentami w serwisie iPrezenty.pl w obliczu zbliżania się Święta Zakochanych wzrasta w sposób widoczny.


Jak podaje raport badawczy wykonany przez Agencję Badań Rynku i Opinii SW Research z Warszawy z lutego 2013 pt. Walentynki 2013, święto to w Polsce jest znane i bardzo popularne. Wyniki tego raportu w dużym stopniu przekładają się na to, co  obserwujemy w serwisie iPrezenty.pl. Raport ukazuje skojarzenia Polaków odnośnie Walentynek a także to, czy w ogóle zamierzają oni obchodzić Święto Zakochanych. Przedstawia także jak rozkładają się preferencje w stosunku do obchodzenia Święta Zakochanych, jeśli chodzi o osoby pozostające w związku bądź statusu wolnego. Następnie opisuje sposoby spędzania Walentynek oraz to, jakiego prezentu i czy w ogóle jakiegoś prezentu spodziewają się Polacy na Walentynki. Na koniec przedstawia pragnienia i możliwości, w jaki sposób Polacy spędziliby Walentynki, jeśli nie mieliby żadnych ograniczeń i barier.

 

Prawie 50% badanych zamierza spędzić Walentynki w domu. Fakt ten odzwierciedla się w wynikach działalności naszego serwisu, gdzie najchętniej wybierane są prezenty związane ze spędzaniem romantycznych chwil w domu. Świece, nastrojowe serduszka, poduszki, bielizna cieszą się zainteresowaniem naszych użytkowników. Do powyższego dochodzi także fakt, że treści dotyczące pomysłów na domowe zorganizowanie wieczoru walentynkowego biją rekordy popularności na naszym firmowym blogu.

 


Fotos: Laura Seslie
Fotos: Laura Seslie

Fotos: Laura Seslie

 

Kocham i obdaruję

Około 75% badanych spodziewa się walentynkowego prezentu. Zdecydowanie to kobiety wykazują większą pewność na otrzymanie prezentu z okazji Święta Zakochanych.

Jeżeli chodzi o rodzaje walentynkowych prezentów, najwięcej badanych wskazało na ciekawe spędzenie wolnego czasu, słodycze, drobiazgi typu kubeczek lub breloczek. Tego typu prezenty są najchętniej kupowane na naszym portalu i w okresie walentynkowym popyt na nie przekracza 50% normę kliknięć w stosunku do reszty roku. Dużym powodzeniem, bo ponad 45% cieszą się klasyczne i ponadczasowe kwiaty lub czekoladki. Perfumy, bielizna czy kosmetyki to także chętnie wybierane prezenty wśród naszych użytkowników.


Jak się okazuje Walentynki bezkonkurencyjnie kojarzą się z miłością. Na to najważniejsze uczucie na ziemi wskazało ponad 50% badanych. Nieco mniej, bo ponad 30% badanych postawiło na zakochanych oraz serce. Na wysokich pozycjach plasowały się również skojarzenia ze związkiem, kolorem czerwonym, romantycznym wieczorem czy z randką. Dosyć spory odsetek, bo aż 12% wykazał skojarzenia negatywne z Walentynkami, czyli zagadnienia komercyjne wokół Święta Zakochanych.


Podsumowując, Polacy bez wątpienia lubią Walentynki, mają z nimi określone skojarzenia. Lubią obchodzić to święto i w zdecydowanej większości lubią dostawać prezenty z tytułu Święta Zakochanych. Największą popularnością cieszą się klasyczne kwiaty czy ponadczasowa kolacja, jednak należy wspomnieć, że nietypowe prezenty takie jak wspólna mapa przeżyć, pakiety spa czy okładka w gazecie ukochanej bądź ukochanego są coraz bardziej popularne. I coraz częściej zakup takich prezentów nie posiada zbyt uciążliwych ograniczeń, granicę stanowi tutaj jedynie nasza wyobraźnia.

 

Małgorzata Łysiak-Bednarczuk, serwis iPrezenty.pl

Źródło: Wyszukiwarka Prezentów iPrezenty.pl

Raport badawczy SW Research Agencji Badań Rynku i Opinii, luty 2013------------------
UWAGA: Powielanie i kopiowanie tekstów (lub ich części) zamieszczonych w Banku Pomysłów serwisu Fajne Wesele wymaga wcześniejszej zgody autorów. Możliwe jest kopiowanie tekstów z zaznaczeniem źródła ich pochodzenia (należy zamieścić link do www.fajnewesele.pl jako źródła tekstu).

Podobne pomysły
Katalog firm

Polecamy produkty i usługi firm z Twojego regionu.

Portal ślubny abcslubu.pl