logowanie

zarejestruj się
jeżeli nie masz konta

Wesele w stylu sushi

Sushi, origami, kwitnące wiśnie, to tylko niektóre z proponowanych motywów ślubu i wesela w stylu japońskim. Można się na niego zdecydować nie tylko w sezonie letnim ale i w trakcie zimy, gdyż trzy podstawowe kolory takiej uroczystości to biel, czerń i czerwień.


Wesele w stylu sushiWesele w stylu sushi
Foto 1: toxel.com, Foto 2: Paper Olive


Zaczynając od zaproszeń, które mogą być wykonane na podobieństwo jedwabnych obrazów kakemono, czy też zawierać motyw kwiatów wiśni, po upominki dla gości w postaci ryżowych ciasteczek czy słodkości dołączonych do kwiatów złożonych zgodnie ze sztuką orgiami, organizując „japońskie” wesele mamy całe bogactwo kultury shinoistycznej do dyspozycji.

Suknia panny młodej może przypominać krojem kimono, choć dobrze by było, żeby pana młodego nie mylić z Brucem Lee.

Sala weselna powinna zostać ozdobiona drzewkami bonsai oraz delikatnymi, papierowymi parasolami lub nawet miniaturowymi łódeczkami - dżonkami. Na stołach nie powinno zabraknąć ani sushi ani śliwkowego wina choya. Młodych można przywitać toastem wznoszonym sake. Sypanie ryżem jak najbardziej usprawiedliwione!

Podczas przyjęcia nie powinno zabraknąć takich atrakcji jak: ceremonia parzenia i picia herbaty, nauka orgiami, sztuka kaligrafii czy może nawet pokaz walki aikido. Przyjęcie można uświetnić pokazem slajdów lub krótkometrażowego filmu, który opowiadałby historię miłości nowożeńców - w konwencji komiksowej mangi oczywiście.

Zgodnie z japońską tradycją po uroczystości para młoda z rodzicami żegnają gości wręczając upominki.

sushi

sushi


------------------
UWAGA: Powielanie i kopiowanie tekstów (lub ich części) zamieszczonych w Banku Pomysłów serwisu Fajne Wesele wymaga wcześniejszej zgody autorów. Możliwe jest kopiowanie tekstów z zaznaczeniem źródła ich pochodzenia (należy zamieścić link do www.fajnewesele.pl jako źródła tekstu).

Podobne pomysły
Katalog firm

Polecamy produkty i usługi firm z Twojego regionu.

Portal ślubny abcslubu.pl