logowanie

zarejestruj się
jeżeli nie masz konta

Wiosenne wesele

"Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty!" Wszystko wokół ćwierka. Dlatego jako motyw przewodni na ślub i wesele - przynajmniej do połowy czerwca - proponujemy ptaszki! Banalnie? Dlaczego? Zawężam ptasi przegląd i wykluczam gołębie oraz łabędzie. Będą pióra i piórka, gniazda, klatki, jajeczka (niekoniecznie Wielkanocne) i wszystko co kojarzy mi się z dość ogólnym hasłem: FRU FRU ;)


Foto: Clayton Austin

Ptasie Wesele


Zaczynamy od zaproszeń: koniecznie z motywem ptaszków, jeżeli mamy jakieś ornitologiczne preferencje może to być nawet papuga lub koliberki, może być też piórko lub sam odcisk ptasich stópek.

 

Foto: StylishGiving.com

Zaproszenia - Ptasie wesele

Zaproszenia

Zaproszenie: Wedding Paper Diva

Ptasie wesele


Wszystko co dotyczy stylizacji pary młodej też powinno nosić ptasie znamiona: wiązanka może mieć wplecione pióra, można też pojawić się z wachlarzem z dużych białych piór lub pięknych pawich, które wprowadzą cudowny kolor. Pióra mogą zdobić włosy, polecam koka, przypominającego gniazdo, ale też bieliznę, podwiązkę, buty.


Foto: tinywaterblog.comPtasie wesele


Biżuteria i dodatki. Kolczyki, bransoletki, kolie, tiary, spinki do włosów, torebki. Dla panów spinki do mankietów, butonierki. Nie muszą to być oczywiście prawdziwe pióra, ale ich biżuteryjne imitacje. W tym temacie również Swarovski wprowadził selekcję w kolekcji ślubnej Love and Light, odrzucając markowego łabędzia :) na rzecz jaskółek.


Swarovski - Bridal CollectionSwarovski - Bridal CollectionPtasie wesele

Foto: Studio 188

Ptasie wesele


Oczywiście bardzo ważna jest dekoracja: poza piórkami na stole, przy nakryciach, w wazonach, przy świecznikach, ptasich motywach na serwetkach, winietkach, można pokusić się o ... drzewa. Jeżeli przyjęcie weselne odbywa się w plenerze sprawa jest oczywista, ale uwierzcie, że papierowe lub miniaturowe drzewka w nawet bardzo małym wnętrzu uda się "zasadzić". Nie może zabraknąć klatek - na życzenia, koperty z pieniędzmi, czy jako dekoracji na stołach lub podwieszonych pod sufitem. Polecam oczywiście klatki z jaskółkami, lub sugeruje udekorować je ulubionymi ptakami: papugami, kanarkami, flamingami. Pierzem mogą też obsypać goście parę młodą zamiast tradycyjnego rzucania ryżem, płatkami róż czy monetami.


Foto: Duet WeddingsPtasie weseleFoto 1. naturespetal.com & Foto 2. A delightful day

Ptasie wesele

Foto: znalezione na Ca Chic Design

Ptasie Wesele

Foto: Tiffany Wayne PhotographyPtasie wesele

Ptasie wesele - Fajne Wesele

Nie można zapomnieć by podziękować gościom. Polecam migdały w lukrze imitujące jajeczka. Pudełeczka z niespodzianką, papierowe origami lub małe ptaszki z weluru to nie tylko forma podziękowania dla gości ale i ozdoby stołu. Można też w dekoracyjne saszetki z papieru lub organzy zapakować ziarenka: z jednej strony pokarm dla ptaków, z drugiej, goście mogą zasadzić je i czekać, aż zakwitną z nich wybrane przez Was kwiaty.


Foto 1. greenweddingshoes.com & Foto 2. Martha Stewart WeddingsPtasie wesele - Fajne Wesele

Foto: Our Labor of Love

Ptasie wesele - Fajne WeseleFoto: znalezione na Ca Chic Design

Ptasie wesele - Fajne Wesele

Foto: Erin Hearts Court

Ptasie Wesele


Na deser oczywiście nie namawiam na jakieś ptasie rarytasy, ale warto zaakcentować z lekkością weselne słodkości.


Foto: Martha Stewart WeddingPtasie Wesele

Foto: znalezione na Ca Chic Design

 

Ptasie wesele - Fajne Wesele

 

Szkoda, że nigdzie nie znalazłam ślubnie wpasowanych bocianów. Taki wiosenny polski motyw, który jak pojawia się na dachu czy kominie od razu jest komentowany nawet w mediach. Gdyby ktoś natrafił, czekam na inspirację. A na koniec, z okazji wiosny, życzę wszystkim udanego, wspólnego wicia związku - tak jak wszystkim powracającym po za długiej zimie ptakom - udanego wicia gniazda ;)

 

Ptasie wesele - Fajne Wesele------------------
UWAGA: Powielanie i kopiowanie tekstów (lub ich części) zamieszczonych w Banku Pomysłów serwisu Fajne Wesele wymaga wcześniejszej zgody autorów. Możliwe jest kopiowanie tekstów z zaznaczeniem źródła ich pochodzenia (należy zamieścić link do www.fajnewesele.pl jako źródła tekstu).

Podobne pomysły
Katalog firm

Polecamy produkty i usługi firm z Twojego regionu.

Portal ślubny abcslubu.pl