logowanie

zarejestruj się
jeżeli nie masz konta

Wyrównanie dorobków - formalności

Jest to stosunkowo nowe na gruncie prawa rodzinnego ustanowienie. Zakłada ono rozliczenie pomiędzy małżonkami, polegające na zrównaniu ze sobą nie tyle majątków osobistych każdego z małżonków, ile tego, czego się w trakcie trwania małżeństwa dorobili. Następuje to jednak dopiero w momencie ustania rozdzielności majątkowej w przeciwieństwie do “zwykłej” rozdzielności majątkowej.Foto: www.mobilenotary4u.com


Wydaje się być najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się swobodą nieskrępowanego dysponowania własnym majątkiem, a zarazem mają na względzie sytuację współmałżonka, który np. wychowuje dzieci.

Podstawową funkcją tego ustroju jest ochrona tego z partnerów, który z jakichkolwiek powodów nie był w stanie powiększać swojego majątku bądź możliwości te były w pewien sposób ograniczone.


------------------
UWAGA: Powielanie i kopiowanie tekstów (lub ich części) zamieszczonych w Banku Pomysłów serwisu Fajne Wesele wymaga wcześniejszej zgody autorów. Możliwe jest kopiowanie tekstów z zaznaczeniem źródła ich pochodzenia (należy zamieścić link do www.fajnewesele.pl jako źródła tekstu).

Podobne pomysły
Katalog firm

Polecamy produkty i usługi firm z Twojego regionu.

Portal ślubny abcslubu.pl