logowanie

zarejestruj się
jeżeli nie masz konta

Żaby jako motyw przewodni wesela

Żaba motywem przewodnim na ślubie i weselu? Dlaczego nie. Idealny pomysł dla miłośników żab, dla tych co regularnie mówią do siebie "żabko" i dla tych, których nazwisko kojarzy się z tym zwierzątkiem. To również dobry motyw, jeżeli kochacie zielony kolor, a ślub planujecie latem w plenerze.

Możecie też wykorzystać motyw Kermita Żaby... Panna młoda musi mieć tylko dość dystansu do siebie, by zostać Świnką Piggy. Może być zabawnie, ale tylko, jeżeli chcecie, by Wasze wesele było zabawą. Jeżeli to za duże i zbyt niepoważne szaleństwo - pozostańcie przy subtelnych dekoracjach i dodatkach z motywami żab. Już na samym początku warto zastanowić się, gdzie tak naprawdę mają się pojawić i w jakiej ilości.

DOBRA RADA: Warto zaakcentować ten motyw, ale nie warto z nim przesadzić.

Pierwszy krok to dobór zaproszeń ślubnych, najlepiej ozdobionych rysunkami żab lub co najmniej kolorystycznie oddających charakter Waszego wesela. Zaproszenia możecie również ozdobić żabkami klamerkami, a na tych przeznaczonych dla dzieci umieścić śmieszny wierszyk (np. wiersz Jana Brzechwy "Żaba").

zaby na weselu
Foto: www.restaurantequipmenttogo.com


Kolejna kwestia to dekoracje – możecie nawiązać do żab zielonym wystrojem sali, zielonymi obrusami, krzesłami przewiązanymi zielonymi wstążkami, czy balonami w kształcie żab. W łazienkach można rozłożyć mydełka żabki. Idąc dalej tym tropem, zastanówcie się nad udekorowaniem stołu, może dania będą podane na zastawie z żabim motywem? Do tego serwetki z żabami, a winietki z nazwiskami gości przyczepione do kieliszków małymi spinaczami z żabami.

zaby na weselu

Foto: dekomotyw.pl

Możecie również zdecydować się na standardowe papierowe winietki ustawiane obok talerzyków z motywem żaby, albo papierowe żabki, w których umieścicie winietki. Ciekawym pomysłem jest też ułożenie żab orgiami przy nakryciach dla gości. Oczywiście możecie w dowolny sposób połączyć wymienione dekoracje.

zaby na weselu
Foto: www.amazinghide.files.wordpress.com

TORT Z ŻABAMI !
Na żabim weselu nie może zabraknąć tortu weselnego z żabami. Wszystko zależy od Waszej pomysłowości i zdolności cukiernika. Możecie też kupić figurkę na tort nawiązującą do motywu żab.

zaby na weselu


Bukiet panny młodej również może nawiązywać do motywu przewodniego ślubu. Ozdobiony zieloną wstążką i małymi żabkami podkreśli tonację Waszej uroczystości.
Nie zapomnijcie o upominkach dla gości. Mogą to być cukierki, czekoladki, małe świeczki w  kształcie żabek, migdały zapakowane w zielone woreczki lub papierowe pudełeczka w kształcie żab.


zaby na weselu
Foto: www.hotref.com


To tylko kilka przykładów wykorzystania żab jako motywu przewodniego Waszego wesela. Możecie dowolnie łączyć podane zastosowania lub wymyślić coś zupełnie nowego.


------------------
UWAGA: Powielanie i kopiowanie tekstów (lub ich części) zamieszczonych w Banku Pomysłów serwisu Fajne Wesele wymaga wcześniejszej zgody autorów. Możliwe jest kopiowanie tekstów z zaznaczeniem źródła ich pochodzenia (należy zamieścić link do www.fajnewesele.pl jako źródła tekstu).

Podobne pomysły
Katalog firm

Polecamy produkty i usługi firm z Twojego regionu.

Portal ślubny abcslubu.pl