Jak przygotować ślub w stylu eko

Jak przygotować ślub w stylu eko


Każda Para Młoda stara się, by ślub i wesele były wyjątkowe. Wybór lokalizacji, stroju, zaproszeń, kwiatów, zespołu muzycznego i odpowiedniego menu może przyprawić o ból głowy! A gdyby tak w świecie wystawnych ślubów i ogromnych weselnych wydatków postawić na umiar? Wybrać rozwiązanie, które będzie nie tylko przyjazne dla portfela, ale również środowiska? Jest na to rada – ekoślub! Westwing podpowiada, jak przygotować niezapomnianą ceremonię i jak sprawić, żeby piękno tego wyjątkowego dnia zapierało gościom dech w piersiach.


Wybór lokalizacji jest zwykle pierwszą, ważną decyzją dotyczącą ślubu. Tradycyjne miejsca, takie jak sale weselne, hotele i restauracje zwykle nie są zbyt zielone. Warto zdecydować się na ślub w plenerze, na przykład na farmie, łące lub w ogrodzie. Jeśli zrezygnujemy z oświetlenia elektrycznego i będziemy polegać na świetle słonecznym, a wieczorem – na nastrojowym świetle świec (najlepiej sojowych) i lampionów, z pewnością przysłużymy się środowisku.

ekoślub, przygotowanie ślubu w stylu eko, eko dekoracje
Złożenie przysięgi małżeńskiej na łonie natury, przy akompaniamencie szumu fal, drzew lub śpiewu ptaków z pewnością na długo pozostanie w pamięci Młodej Pary i gości! Dekorując kościół lub salę weselną decydujmy się na kwiaty sezonowe, pochodzące z miejscowych upraw, które wspaniale zastąpią egzotyczne dekoracje florystyczne.

ekoślub, przygotowanie ślubu w stylu eko, eko dekoracje

Także bukiety zbóż przewiązane źdźbłem trawy na pewno zapadną gościom w pamięć. Stoły i ławy można przystroić znalezionymi na strychu dodatkami lub dekoracjami wyszperanymi na pchlich targach. Urok w tym, by do siebie nie pasowały!

ekoślub, przygotowanie ślubu w stylu eko, eko dekoracje
Przyjazna środowisku zasada ślubnego recyklingu dotyczy także sukni Panny Młodej – najlepiej zdecydować się na strój po mamie lub babci. Wystarczy kilka przeróbek, by prezentować się niepowtarzalnie. Styl vintage jest ostatnio szalenie modny!
Pobierający się zwolennicy ekologii mogą pomyśleć o przygotowaniu zaproszeń na papierze produkowanym w całości z makulatury. Taki papier można również wykorzystać do przygotowania winietek na stół. Małe karteczki z imionami gości doczepione drucikiem do malutkich doniczek z ziołami lub pięknymi sukulentami będą niezwykłą, ekologiczną ozdobą stołu.

Menu ślubne także powinno być ekologiczne. Na prostej zastawie stołowej wspaniale zaprezentują się organiczne, sezonowe dania. O świeże produkty najlepiej pytać lokalnych dostawców i producentów. Weselnikom na pewno zasmakują miejscowe sery, wędliny a nawet – pyszne piwo z regionalnego browaru. Na zakończenie przyjęcia Państwo Młodzi mogą obdarować przybyłych gości kwiatami w doniczkach (lub roślinami, do których doczepione były winietki), woreczkami z ziołami albo słoiczkami z ekologicznymi konfiturami.
Ekologiczne wesele może być nie tylko okazją do spotkania, ale również propagowania przyjaznego środowisku nastawienia.

Tekst, zdjęcia i aranżacje: Westwing
Więcej inspiracji na Westwing

 

Portal ślubny abcslubu.pl