Wesele - tradycja czy nowoczesność?

Wesele - tradycja czy nowoczesność?

 

Boho, Retro, Pin-up czy może tradycyjne przyjęcie? Idealny ślub dla każdej Pary Młodej oznacza coś innego. Dla jednej wymarzonym weselem jest luksusowe, pełne przepychu. Dla innych wręcz przeciwnie, wesele marzeń kojarzy się z prostotą i minimalizmem. Bez względu jednak na osobiste upodobania, z pewnością dla każdej Młodej Pary wesele marzeń jest wyjątkowym, niepowtarzalnym, niczym z bajki wydarzeniem, dlatego trzeba się dobrze zastanowić w jakim stylu je zrobić by zostało zapamiętane przez wszystkich!


Na początek!


Najmodniejszy z ostatnich trendów weselnych – Boho Chic, inaczej Bohemian. Jest mieszanką stylu życia hippie z artystyczną bohemą. Trochę hippisowska, trochę shabby - jest alternatywą dla tradycyjnych przyjęć. Pozwala na wyrażenie siebie, nie narzuca sztywnych reguł. Jego główne cechy to nonszalancja i naturalność. Wybór miejsca zależy od Pary Młodej. Goście powinni czuć się swobodnie, nie może też zabraknąć miejsca do tańca przy muzyce w stylu retro. Taka atmosfera całkowicie odbiega od tej, jaka panuje na sali balowej. Jeśli goście przychodzą z pociechami, dobrą atrakcją będą warsztaty dla dzieci związane z czasami dzieci kwiatów, na przykład malowanie farbami twarzy czy przygotowywanie ozdób z naturalnych składników. Jeśli chodzi o suknie ślubne - Panna Młoda powinna postawić na zwiewne, długie, luźne, niekrępujące ruchów sukienki. Idealne będą takie na ramiączkach lub z długimi i rozszerzającymi się rękawami, obniżoną talią przepasaną sznurem lub rzemieniem. Nie bójmy się dodać biżuterii typowej dla tego okresu! Postawmy na kamienie, kolor brudnego złota i mnóstwo piór. Fryzura powinna sprawiać wrażenie prostej. Naturalne, lekko potargane wiatrem włosy. Rozpuszczone, proste lub pofalowane z luźno plecionymi warkoczami, kłosy, dobierańce. Panna Młoda będzie pięknie prezentować się będzie również w koronie z włosów i plecionym wiankiem na głowie. Całość powinny dopełnić kwiaty zebrane wprost z ogrodu.

para młoda, ślub i wesele

 

A może wesele w stylu PRL? Od czego zacząć i jak zabrać się za przygotowania?

Na początek, pary, które decydują się na wesele w stylu PRL-u mają ogromne poczcie humoru i dystans do siebie, albo chcą zapewnić rodzinie niezapomniane przeżycia. Stylizowana sala, ozdobiona balonami we wszystkich kolorach. Na stołach nie może zabraknąć śledzia, galaretki czy jajek w majonezie. Do tego wódka, najlepiej podawana w literatkach, bo „Jedz i pij obywatelu w klimacie PRL-u” to przecież najsłynniejsze, weselne hasło tamtych lat! Jeśli chodzi o strój – obowiązkowo zaopatrzcie się w sztuczne dodatki - bistor, nylon i błyszczące materiały, a na nogach zarówno Panny Młodej, jak i Pana Młodego powinny się pojawić lakierki. Do ślubu najlepiej wybrać się Syrenką lub Trabantem – samochody te sprawią, że nie jednemu zakręci się łezka w oku. A na masce oczywiście nieśmiertelne duże, złote obrączki.

 

Trochę retro – czyli wesele w stylu lat 70!

Jeśli Państwo Młodzi są zafascynowani latami 70 i kochają filmy z tych lat, to taki model wesela jest specjalnie dla nich! Zaproszenia: czerwień, czerń, pudrowy róż, kropki, kokardy. Zaproponujcie by goście również przyszli ubrani w stylu lat 70, chociażby w małe detale. Co do wyglądu sali, najlepsze są amerykańskie klimaty. Meble na wysoki połysk, elementy kwiatowe czy typowy Klub70 ! Pasuje nawet sala gimnastyczna rodem z amerykańskich balów maturalnych. Co do stroju Pary Młodej: kokardy we włosach lub opaska w stylu lat 70, koniecznie z czerwonym akcentem. Dużo tiulu, włosy spięte w kok jak na pin-up przystało i makijaż z czarną kreską na powiece! Panom młodym proponujemy krawat „śledź”, który tutaj sprawdzi się idealnie!

 

Zadbaj o najmłodszych gości!

 

Nowoczesne Panny Młode, decydując się na zaproszenie rodziców z dziećmi, na pewno znają najświeższe trendy z zachodu, dla tych, które dopiero szukają inspiracji, podpowiadamy, że niespodzianki i atrakcje są ważne jak muzyka. Specjalnie dla dzieci, które różnie reagują na konieczność spędzania czasu na weselu, proponujemy przygotowanie „małego przyjęcia weselnego”. Dobrym pomysłem będzie użycie balonów jako dekoracji -  oczywiście trzymając się motywu przewodniego. Może to być też coś śmiesznego – co z pewnością przypadnie do gustu najmniejszym gościom. Menu dla dzieci – zamiast wyszukanych potraw podajcie dzieciom zdrowego hamburgera, czy mini pizzę. Bardzo dobrym pomysłem będzie też przygotowanie ciekawych zabaw dla najmłodszych. Z pewnością będą zachwycone, jeśli w nagrodę za uczestnictwo w takiej zabawie weselnej przygotujecie dla dzieci nagrody niespodzianki. Wykorzystaj przestrzeń lokalu! Jeśli w miejscu, w którym odbywa się wesele, jest plac do zagospodarowania, warto pomyśleć nad dmuchanymi pałacykami czy basenie z piłkami. Przy zabawach na świeżym powietrzu należy zadbać o bezpieczeństwo – pomyśl nad animatorem zabaw! Dzieci będą harcować pod profesjonalną opieką, podczas gdy rodzice oddadzą się tańcom w stylu Dirty Dancing albo Grease.

 

Wesele jest uroczystością, na którą czekacie planując ją od wielu dni, tygodni, miesięcy. Czując unoszącą się w powietrzu radość i ekscytacje wyczekujecie nadchodzącego. Ostatnie dni przed ślubem powinniście poświęcić na odpoczynek i dopinanie ostatnich szczegółów. Skorzystajcie więc z usług profesjonalistów tam, gdzie można! Jeśli nie chcecie się martwić o wystrój sali i sielską atmosferę, zapraszamy do kontaktu na hotelstyl70.pl.

Źródła zdjęć: hotelstyl70.pl, pixabay.com, wikipedia.

Portal ślubny abcslubu.pl