3 pomysły na dobroczynny ślub

3 pomysły na dobroczynny ślub

Może się wydawać, że dzień ślubu, po tych wszystkich miesiącach przygotowań, nie da się uczynić jeszcze wspanialszym. A jednak – możemy wykorzystać go jako znakomity pretekst do działań dobroczynnych. Wystarczy sięgnąć po tę pozytywną energię, jaka towarzyszy zarówno Wam, jak i gościom weselnym.

1. Zbiórka zamiast kwiatów
Kwiaty są cudowne, ale niestety żywot ich jest krótki. Kłopotliwe bywa również ich transportowanie. Bardzo często piękne wiązanki trafiają po weselu... na cmentarz. Czy nie jest sensowniej poprosić gości o podarowanie pieniędzy na wybrany przez Was cel charytatywny? Możecie poprosić np. wybrane hospicjum o puszkę na datki lub założyć akcję w serwisie charytatywnym DoMore.pl, gdzie w prosty i przejrzysty sposób weselnicy będą mogli przelewać pieniądze.

2. Integracja w dobrym celu
Tradycyjnie przed weselem zbierają się druhny i drużbowie, żeby się zapoznać, polubić i potem świetnie bawić na weselu. Zaproponujcie działanie, które nie tylko zintegruje młodą ekipę, ale też wygeneruje pozytywny efekt. Możecie np. wybrać się do lokalnego schroniska i posprzątać wspólnie klatki, a następnie iść na długi spacer ze spragnionymi ruchu psiakami. Oczywiście to tylko jeden z pomysłów. Wykorzystajcie swoją kreatywność!3 pomysły na dobroczynny ślub

 

3. Sprzedać, by kupić
Często zdarza się tak, że goście dublują prezenty. Sprzedajcie niepotrzebne przedmioty, a pieniądze przeznaczcie np. na spełnienie marzenia chorego dziecka. W Polsce funkcjonuje kilka fundacji, które prowadzą bazy marzeń ciężko chorych dzieci. Wymarzony laptop zamiast tostera i kolejnego zestawu do kawy? To ma sens.

 

Ślub jest wspaniałym wydarzenie – to już wiemy. Tylko od Was zależy, czy zyska dodatkową, dobroczynną wartość. Pomyślcie o tym, że przeglądając za kilka lat weselne zdjęcia, możecie poczuć z powodu własnego działania ogromną satysfakcję, a dzień Waszego ślubu będzie świadectwem Waszego dobra. O sowich dobroczynnych pomysłach możecie powiadomoć gości już na zaproszeniach lub na Waszej stronie ślubnej, mogą to też zrobić świadkowie podczas przyjęcia weselnego.

Powiązane artykuły

Portal ślubny abcslubu.pl