3 wskazówki, jak wybrać zaproszenia ślubne

3 wskazówki, jak wybrać zaproszenia ślubne

Dzień ślubu coraz bliżej, a wy nadal nie wybraliście wzoru zaproszeń? Oczywiście, jest ich naprawdę wiele, są bardzo różne i dużo z nich może się wam podobać – trzeba jednak zdecydować się na jeden model! Dziś podsuwamy wskazówki, które powinny ułatwić wam wybór zaproszeń ślubnych.

 

1.     Styl ceremonii i przyjęcia
Zaproszenia już w samym założeniu zapowiadają ten najważniejszy dzień. Mogą to jednak robić nie tylko poprzez podanie wszystkich informacji, ale i poprzez odpowiedni dobór grafik, krojów pisma i tekstów. Dzięki temu wasi goście już po otrzymaniu zaproszenia będą wiedzieć, czego mogą się spodziewać!


Jeżeli macie już opracowany plan ceremonii i przyjęcia weselnego, to po prostu dobierzcie takie zaproszenia, które będą się z nimi komponować. Przykładowo do ceremonii plenerowej doskonale będą pasować te w stylu eko, boho lub vintage.


Jeśli jeszcze nie do końca wiecie, jak ma wyglądać ten najważniejszy dzień… to może warto wybrać najpiękniejsze zaproszenia, a potem przenieść z nich motyw na całą papeterię ślubną? Spójny wzór zaproszeń, kart menu, winietek, etykiet na alkohol, księgi gości i podziękowań dla gości – całość naprawdę prezentuje się fenomenalnie.


zaproszenia ślubne


2.     Trendy ślubne
Wybierając motyw przewodni całej ceremonii i przyjęcia lub też samych zaproszeń, można kierować się aktualnymi trendami ślubnymi.


W tym roku na topie są delikatne i romantyczne ceremonie, pełne bladego różu i bieli, koronek i kwiatów o jasnych kolorach. Do takiej scenerii idealnie będą pasowały zaproszenia z motywami kwiatowymi, w stylu vintage i z koronką.


Równie modne są śluby minimalistyczne: bez zbędnych ozdobników, proste i jasne. Szarości przeplatają się tu z bielą, z niewielką ilością zieleni i srebra. Mniej – czyli więcej. Takie też powinny być zaproszenia: proste, klasyczne i eleganckie.


Pamiętajcie jednak, że trendy trendami i moda modą – ale przede wszystkim to WAM muszą się podobać zaproszenia ślubne. Jeśli kolor lub wzór, który jest aktualnym hitem, budzi w was poważne wątpliwości… to po prostu znajdźcie inny klucz doboru motywu!


zaproszenia ślubne


3.     Charaktery i zainteresowania pary młodej
Trendy, motywy, stylistyki… Wszystko to wydaje wam się zbyt wydumane? Pokażcie zatem na waszych zaproszeniach najważniejszych bohaterów tego dnia – czyli was!


Wasze osobowości możecie pokazać w zakamuflowany sposób, stawiając na humorystyczne zaproszenia. Zabawne rysunki, ciekawy tekst, niebanalna forma… sposobów na pokazanie waszej kreatywności i poczucia humoru jest naprawdę wiele.


Możecie pokazać się też wprost: dodając na zaproszenia własne zdjęcia. Możecie je śmiało połączyć ze wszystkim, o czym była już mowa: motywem przewodnim całej ceremonii i przyjęcia weselnego, modnymi wzorami i kolorami, humorystycznym akcentem. Wystarczy dobrać odpowiednie fotki i wzór zaproszenia, który będzie stanowić ich tło.


***


Jeśli wciąż macie wątpliwości, zamówcie zaproszenia kilku rodzajów. Za pojedyncze egzemplarze zapłacicie kilka złotych, a będziecie mogli na żywo je zobaczyć – a to na pewno pomoże wam w podjęciu ostatecznej decyzji i wyborze idealnych zaproszeń na wasz ślub.


Modele zaproszeń użytych w tekście można znaleźć na stronie Rozsądne Panny Młode

Tekst i zdjęcia: Rozsądne Panny Młode

logo rozsądne panny młode

Znajdź ciekawe pomysły po tagach

Powiązane artykuły

Portal ślubny abcslubu.pl