Bezpieczna przedślubna depilacja twarzy

Bezpieczna przedślubna depilacja twarzy

 

Mało kto o tym pisze, bo temat wydaje się wstydliwy. Dla nas nie ma w tym nic wstydliwego ani dziwnego i otwarcie mówimy dziś o tym jak rozprawić się z tzw. wąsikami.

Dobrze dobrany makijaż może zdziałać cuda, ale nie zatuszuje wszystkich niedoskonałości ani wspomnianych włosków nad górną wargą. Może być wręcz gorzej – może je uwypuklić. Dlatego trzeba je po prostu umiejętnie usunąć.

Zdjęcie: www.veet.co.uk

 

Bez paniki

Stresująca przedślubna gorączka nie zawsze pozwala racjonalnie myśleć. W panice,by goście nie odkryli twojego wstydliwego sekretu, nerwowo przeglądasz ogłoszenia najbliższych salonów urody, a w napiętym grafiku szukasz choćby jednej wolnej godziny,

by pobiec do kosmetyczki. Stop! Jeżeli zaopatrzysz się w odpowiednie preparaty, sama jesteś w stanie uporać się z niechcianym „wąsikiem”.

 

Moc drogeryjnych produktów

Rynek kosmetyczny oferuje obecnie wiele rozwiązań o jakości potwierdzonej przez istniejące od wielu lat firmy specjalizujące się w tej dziedzinie. Nie ma nic wstydliwego w kupowaniu środków przeznaczonych do pozbywania się niechcianych włosków z okolic ust (przecież nie tylko ty masz z nimi kłopot!), dlatego im szybciej udasz się na zakupy, tym szybciej pozbędziesz się palącego problemu.

Oglądając poszczególne specyfiki, zwróć uwagę na ich skład i sposób działania. Wybierz taki, który nie będzie zawierał środków uczulających i zapewni ci długotrwały efekt, taki jak na przykład po depilacji twarzy produktami Veet. Odpowiednio dobrany preparat nie powinien także sprawiać trudności w nakładaniu go na skórę.

 

Cenne wskazówki

Zanim po udanych zakupach z entuzjazmem otworzysz opakowanie, by od razu zająć się depilacją „wąsika”, przeczytaj na koniec kilka porad, które pozwolą ci uniknąć typowych błędów popełnianych przy usuwaniu owłosienia z twarzy.

1. Oczyść skórę, przemywając ją zwykłą wodą. Jeżeli masz na sobie makijaż, pozbądź się go za pomocą płynu do demakijażu, tak, by pozostawić skórę gładką, bez tłustej warstwy kosmetyków.

2. Wykonuj zabieg zgodnie z instrukcją dołączoną do produktu lub znajdującą się na jego opakowaniu. Jeżeli nie będziesz jej przestrzegać, możesz zafundować swojej skórze zaczerwienione, piekące podrażnienie, którego nie zakryje nawet najlepsza makijażystka.

3. Po skończonej depilacji nie wklepuj i nie wcieraj w nadwyrężoną zabiegiem skórę żadnych łagodzących balsamów, bo możesz osiągnąć rezultat odwrotny od zamierzonego. Daj skórze odpocząć, ewentualnie przyłóż na chwilę kostki lodu, które ją ukoją.

4. NAJWAŻNIEJSZE! Nie wykonuj zabiegu w samym dniu ślubu! Ewentualne zaczerwienienie nie zdąży zblednąć, a skóra nad twoją górną wargą będzie wyglądać jak poparzona. Oszczędź sobie niepotrzebnych wrażeń i wydepiluj „wąsik” dobę lub dwie przed tym ważnym dniem.

Powiązane artykuły

Portal ślubny abcslubu.pl