By mieć ślub jak z bajki!

By mieć ślub jak z bajki!

Każda para zakochanych marzy o tym, by to właśnie jej ślub był jedyny w swoim rodzaju, zapamiętany przez gości na długi czas, aby ceremonia przyniosła mnóstwo wzruszeń, a czas wesela wypełniony był wesołą zabawą. Aby było to możliwe, należy zrobić wszystko, bo organizacja ślubu od samego początku do szczęśliwego finału poszła zgodnie z planem. Jakieś rady dla narzeczonych? Tak, oczywiście!

ślub wesele porady ślubne

Garść porad, z których warto skorzystać!

Gdy dopiero rozpoczynajcie przygotowania, zastanówcie się, czy zamierzacie zająć się nimi samodzielnie (tudzież z pomocą rodziny i przyjaciół) czy też może postanowicie oddać część obowiązków profesjonalnemu wedding plannerowi. Oczywiście to drugie rozwiązanie wiąże się z dodatkowymi kosztami, jednak te pary, które nie mają czasy na to, by organizacja ślubu była na ich głowie.

Pamiętajcie o tym że warto już na początku wyznaczyć sobie tak zwany przedślubny rozkład jazdy, czyli spisać wszystkie obowiązki, jakie są do wykonania, szeregując je od najbardziej pilnych od tych, na które przyjdzie czas znacznie później. Nie od dziś wiadomo bowiem, że znalezienie odpowiedniej sali weselnej to kwestia priorytetowa, zaś nawiązanie współpracy z fryzjerką czy wizażystką może poczekać.

Pary narzeczonych bardzo chwalą sobie korzystanie z przedślubnych poradników dostępnych w sieci. Trzeba przyznać, że dzięki nim organizacja ślubu jest znacznie łatwiejsza, niż początkowo mogłoby się wydawać.

Przyda Wam się również harmonogram ślubny, czyli spis (w formie elektronicznej bądź papierowej, to jest raczej bez znaczenia) wszystkich kwestii związanych ze ślubem i weselem. Zaliczki do zapłacenia, spotkania do odbycia, sprawy do przemyślenia - dzięki takiemu rozwiązaniu organizacja ślubu jest znacznie łatwiejsza, niż początkowo mogłoby się wydawać.

Jeżeli członkowie Waszych rodzin, przyjaciele oraz znajomych chcą wam pomóc w przygotowaniach, jak najbardziej zgódźcie się na to. Bardzo szybko bowiem przekonacie się o tym, że to w sporej mierze Was odciąży, sprawiając, że będziecie mieć znacznie więcej czasu na relaks i odpoczynek.

Z dobrym planem i jego konsekwentną realizacją organizacja ślubu to prawdziwa przyjemność, nie zaś po prostu obowiązek do spełnienia!

Artykuł zewnętrzny

 

 

 

Powiązane artykuły

Portal ślubny abcslubu.pl