Caritas Polska

Caritas Polska

Caritas PolskaZamiast kwiatów - datki na fundację Caritas. Jeżeli zdecydowaliście się zrezygnować z kwiatów i chcecie zrobić podczas ślubu coś dobrego, to proponujemy poprosić gości o przyniesienie rzeczy lub datków, które następnie przekażecie na fundację Caritas Polska.

CO?
Najlepiej jest wejść na stronę internetową Caritas i zobaczyć czego im potrzeba lub jeżeli zdecydujecie się na zbiórkę pieniędzy - na jaki cel lub organizowaną akcję przeznaczyć zebrane pieniądze.

JAK?
Kiedy zdecydujecie już co i dla kogo, warto jeszcze zadbać o to JAK? Czyli jak będziecie zbierali datki. Najlepiej wyznaczyć do pomocy odpowiednie osoby (np. świadków), które będą zbierały podarowane rzeczy lub pieniądze do specjalnych koszy. Warto też wcześniej ustalić kto i kiedy zajmie się przekazaniem darów. Najlepiej i najwygodniej byłoby umówić się z organizacją, aby przysłała swojego przedstawiciela, który po zakończonej ceremonii odbierze zebrane przez Was datki.

O ORGANIZACJI
Od wielu lat Caritas Polska pomaga osobom najbardziej potrzebującym i poszkodowanym przez los. Organizacja udziela pomocy osobom potrzebującym, między innymi dzieciom, samotnym matkom, bezdomny i niepełnosprawnym. Każdego dnia dociera do tych najbardziej zapomnianych.

Możesz też przekazać tej organizacji 1% podatku i pomóc realizować te działania.
Organizacja Pożytku Publicznego Caritas Polska KRS 0000 19 86 45

Źródło: caritas.pl

Pamiętajcie też, żeby poinformować swoich gości o tej akcji – możecie taką informację zamieścić na zaproszeniach, czy na swojej stronie internetowej. Możecie też wspomnieć o tym podczas wręczania zaproszeń.

Powiązane artykuły

Portal ślubny abcslubu.pl