Dokąd w podróż poślubną?

Dokąd w podróż poślubną?

Zaczyna się lato, czas wakacji, w którym najwięcej podróżujemy. Wybieramy się więc na wczasy, wycieczki, wyprawy. Te bliskie i dalekie, lądem, wodą i powietrzem. Czas urlopowy jest dobrym momentem, by odwiedzić dawno niewidzianą rodzinę lub przyjaciół, zwłaszcza tych, którzy mieszkają daleko od nas i w ciągu roku nie mamy sposobności, by się z nimi zobaczyć.


Rodzinę i znajomych odwiedzać możemy z rozmaitych okazji, np. tak radosnych jak ślub. Odkąd otwarły się granice, świat się skurczył i podróże związane z takimi rodzinnymi wydarzeniami częściej niż kiedyś są podróżami międzynarodowymi.

Podróż poślubna w liczbach
Podróż poślubna jest ważnym elementem obyczajowości związanej z wchodzeniem na nową drogę życiową. Jak podaje Ogólnopolski Raport Ślubny, 90 proc. nowożeńców planuje podróż poślubną. 40 proc. decyduje się na wyjazd zaraz po ślubie, 30 proc. w późniejszym terminie, a pozostałe 20 proc. w momencie uczestnictwa w badaniu, nie było jeszcze co do tej kwestii zdecydowanych. Ponad połowa ankietowanych wybiera się za granicę, jedna czwarta pozostaje w Polsce, a reszta jest niezdecydowana. Osoby lepiej sytuowane wybierają się w podróż poślubną za granicę od razu po ślubie, mniej zamożne zwiedzać będą rodzime atrakcje w późniejszym terminie.


Podróż poślubna
Wybierając się w podróż poślubną, musimy zdecydować się na określony środek transportu. Zależy on od odległości, czasu trwania wyjazdu i osobistych preferencji. Jeśli cel podróży jest odległy o kilkaset do tysiąca kilometrów, to zapewne dla większości z nas najlepszym rozwiązaniem będzie własny samochód, ewentualnie kolej. Jeśli natomiast marzy nam się podróż zamorska, w grę wchodzi jedynie rejs statkiem lub samolot. Podróż powietrzna jest coraz częściej wybierana, szczególnie na dalszych trasach, ze względu na oszczędność czasu.

Panuje przekonanie, że podróże lotnicze są drogie i nie każdego na nie stać. Jest to w gruncie rzeczy błędne przekonanie, ponieważ istnieją różne możliwości obniżenia kosztów przelotu. Chociażby tanie linie lotnicze, obecne na rynku od kilkunastu lat. Oferują one przelot w niższych cenach, kosztem mniejszych wygód i konieczności rezerwacji z dużym wyprzedzeniem. Jednak planując ślub, nic nie stoi na przeszkodzie zaplanować również podróż poślubną. Inną możliwością, w wielu wypadkach bardziej atrakcyjną, są promocje na bilety lotnicze w liniach regularnych. Można ich szukać na dwa sposoby.

Pierwszy to samodzielne przeglądanie ofert różnych przewoźników. Jest to metoda żmudna i czasochłonna, biorąc pod uwagę ich liczbę. Poza tym, w przypadku większości linii zagranicznych, konieczna jest znajomość języków obcych. Czasami też mogą być problemy z płatnościami na zagranicznych stronach. Można tych problemów uniknąć, wykorzystując
promocje na bilety lotnicze, dostępne na TravelOVO.pl. Specjalistyczne portale nie tylko pomogą wybrać nam najkorzystniejszą ofertę spośród kilkuset dostępnych, ale również umożliwiają zakup biletów online.

Reasumując, gdy rozpoczynamy planowanie ślubu, uwzględnijmy też w tych planach podróż poślubną. Kilkumiesięczne wyprzedzenie da nam bowiem szansę na rezerwację biletów na niezapomniany wyjazd w najbardziej egzotyczne zakątki świata.

Powiązane artykuły

Portal ślubny abcslubu.pl