Domy Dziecka

Domy Dziecka

Zamiast kwiatów - upominki na dom dziecka

Domy dziecka - pomoc charytatywna

Jeżeli zdecydowaliście się zrezygnować z kwiatów i chcecie zrobić podczas ślubu coś dobrego, to  proponujemy poprosić gości o przyniesienie rzeczy, które następnie przekażecie do wybranego domu dziecka.

CO?
Najlepiej zapytać w wybranym domu dziecka czego najbardziej potrzebują, a także w jakim wieku są tam dzieci. Mogą to być słodycze, zabawki, książki, przybory szkolne, środki czystości, albo ubrania.
Jeżeli nie znasz osobiście żadnego domu dziecka w swojej okolicy, na stronie internetowej www.domydziecka.org znajdziesz listę domów dziecka w całej Polsce.

JAK?
Kiedy zdecydujecie już co i dla kogo, warto jeszcze zadbać o to JAK? Czyli jak będziecie zbierali prezenty. Najlepiej wyznaczyć do pomocy odpowiednie osoby (np. świadków), które będą zbierały prezenty do specjalnych koszy lub będą wkładały je bezpośrednio do bagażnika samochodu. Warto też wcześniej ustalić kto i kiedy zajmie się przekazaniem darów do domu dziecka. Najlepiej i najwygodniej byłoby umówić się z wybraną instytucją, aby pomogła pod kościołem i zabrała podarunki  bezpośrednio po ślubie.

Pamiętajcie też, żeby poinformować swoich gości o tej akcji – możecie taką informację zamieścić na zaproszeniach, czy na swojej stronie internetowej. Możecie też wspomnieć o tym podczas wręczania zaproszeń.

Powiązane artykuły

Portal ślubny abcslubu.pl