Dziękujemy Rodzicom

Dziękujemy Rodzicom

Na weselu nieustannie komuś się dziękuje - tak już po prostu jest. Za życzenia, za prezenty, za przybycie, gościom, księdzu, świadkom, organizatorom, orkiestrze... Przede wszystkim jednak warto podziękować RODZICOM.

KIEDY?
Można to zrobić w kilku momentach: zaraz po pierwszym toaście, po pierwszym tańcu lub po oczepinach.

JAK?
Za co dziękuje się rodzicom? Za to, oczywiście, za co uznacie za słuszne. Możecie podziękować ogólnie, za wychowanie, za wspaniałe dzieciństwo, za pomoc i wsparcie, albo możecie wyrazić swoją wdzięczność za pomoc w organizacji ślubu i wesela.

Oprócz wygłaszania standardowych formułek lub specjalnie przez Was przygotowanych, płynących z serca życzeń, warto się zastanowić, jaki prezent dać rodzicom. Poniżej przedstawiamy listę pomysłów na podziękowanie rodzicom.

Tradycyjne podziękowania

 • Kwiaty i kosze z prezentami – jest to jeden ze sprawdzonych sposobów na podziękowanie rodzicom na weselu. W koszu może znaleźć się coś, co będzie przypominać o Was rodzicom, na przykład wino z Waszą etykietką czy korek do wina z Waszymi inicjałami i datą ślubu. Możecie dołączyć pisemne podziękowania lub wygłosić mowę dla rodziców.

Prezent dla rodziców na wesele - kwiaty

Podziękowanie dla rodziców - kosze z prezentami

 

 • Podziękowania papierowe - poważne i wzruszające, od serca i własnymi słowami - po prostu napiszcie za co i jak im dziękujecie. Możecie takie podziękowanie ładnie opakować i wręczyć je wraz z kwiatami. Warto też skorzystać z gotowych rozwiązań, ładnie opakowanych lub zawierających miejsce na Wasze zdjęcie.

Podziękowanie dla rodziców - biała kolekcja

 • Piosenka – możecie również zadedykować rodzicom ich ulubioną piosenkę lub przygotować własną interpretację utworu, na przykład w formie kabaretu. Jeżeli lubicie śpiewać i komponować, możecie przygotować własną piosenkę dla rodziców. Większość młodych par dedykuje rodzicom piosenkę "Wspaniałych rodziców mam" podczas której pan młody tańczy ze swoją mamą, a panna młoda z tatą. Potem można zamienić się i zatańczyć z teściową i teściem.

 • Kalendarz lub fotoalbum – miłym podziękowaniem mogą być specjalnie zaprojektowane kalendarze lub fotoalbumy z Waszymi zdjęciami. Możecie wykonać specjalnie zaaranżowaną sesję zdjęciową i do każdej pory roku oraz miesiąca dopasowąc odpowiednią scenerię i Wasze stroje. Zdjęcia mogą też być świetną zabawą i pamiątką dla Was samych. Druga opcja, to skorzystać z istniejących już zdjęć z dzieciństwa lub z okresu narzeczeństwa.

 


Prezenty dla rodziców - kalendarz personalizowanyfot: crazyfoto.pl

 

 • Prezentacja multimedialna – możecie przygotować specjalną prezentację multimedialną, która zostanie wyświetlona na rzutniku podczas wesela. W prezentacji mogą znaleźć się Wasze wzruszające i zabawne zdjęcia z dzieciństwa, do których możecie dopisać Wasze komentarze. Taką prezentację możecie później dać rodzicom na płycie CD, która będzie miłym prezentem i pamiątką przypominającą dzień ślubu.
 • Ramka na zdjęcia - i oczywiście Wasze zdjęcia w środku. Zdjęcia to zawsze dobra pamiątka.

 

Podziękowanie dla rodziców - ramki na zdjęcia

Podziękowanie dla rodziców - ramka na zdjęcie

 • Książka - to zawsze dobry i trwały prezent. Dobrany odpowiednio tytuł, być może jakieś specjalne wydanie, może jakiś unikat pozyskany w antykwariacie? Coś o więzach rodzinnych, jakaś saga rodzinna, albo traktak o miłości? Na pewno sami wiecie, co ucieszy Waszych rodziców. Najważniejsza będzie dedykacja.

  Podziękowanie dla rodzicow


Kinder Niespodzianka
Może się też i tak zdarzyć :) W ramach niespodzianki i prezenty dla rodziców możecie podzielić się z nimi (i zgromadzonymi gośćmi) radosną nowiną, że spodziewacie się dziecka!

Nagrody i wyróżnienia

Prezent dla rodziców - statuetka serce wdzięczności

 • Dyplomy – w ramach podziękowań za wesele może warto wyróżnić rodziców dyplomami dla wzorowych rodziców. Na dyplomie można zamieścić zabawny a zarazem wzruszający tekst oraz podpisy jury, czyli Wasze.
 • Statuetki – doskonałym sposobem na podziękowanie rodzicom za wesele jest wręczenie im nagród w postaci statuetek. Serce wdzięczności to doskonały sposób na wyrażenie miłości i wdzięczności za "wielkie dzieło wychowania”, za "działanie z sercem i z serca". Skrzydła miłości to statuetka przedstawiająca uskrzydloną postać, gdzie skrzydła mają symbolizować ojcowską i matczyną opiekę. Życie to sztuka to statuetka dla tych, którzy chcą podziękować rodzicom za dotychczasową pomoc w reżyserowaniu sztuki, jaką jest życie.  Co ważne, na każdej statuetce można umieścić dowolny tekst, na przykład:
  "I nagroda w kategorii Wyjątkowi Rodzice"
  "Kochanym Rodzicom za scenariusz i reżyserię życia"

Prezent dla rodziców - statuetka skrzydła miłościPrezent dla rodziców - statuetka życie to sztuka

 

Podziękowanie dla rodziców - serce miłości

 

Ekskluzywne prezenty

 • Wycieczka – na pewno znajdzie się miejsce, które Wasi rodzice zawsze chcieli zobaczyć. Jeżeli cena nie gra dla Was roli i przede wszystkim chcecie sprawić rodzicom niespodziankę i przyjemność, możecie im zafundować ich wymarzoną podróż.
 • Bon prezentowy lub wyjazd do SPA – kolejny pomysł na ekskluzywny prezent – podziękowanie dla rodziców to wyjazd do SPA. To idealny prezent zwłaszcza dla tych rodziców, którzy na co dzień żyją w biegu i nie mają czasu na relaks. Możecie wykupić rodzicom kilkudniowy pobyt wraz z pakietem zabiegów, które pomogą im zrelaksować się i zregenerować siły, albo jednorazowy masaż lub zabieg w SPA dostępnym w ich mieście.

  Wycieczka dla rodzicow

Na koniec pamiętajcie, gdyby nie Wasi rodzicie, nigdy nie doszłoby do Waszego spotkania, a tym bardziej ślubu. Właśnie dlatego podziękowanie rodzicom jest bardzo ważnym momentem i dla Was i dla nich.

Powiązane artykuły

Portal ślubny abcslubu.pl