Fundacja Akogo?

Fundacja Akogo?

A kogoZamiast kwiatów na ślub - datki na Fundację A kogo? Jeżeli zdecydowaliście się zrezygnować z kwiatów i chcecie zrobić podczas ślubu coś dobrego, to proponujemy poprosić gości o przyniesienie rzeczy, które następnie przekażecie na fundację A kogo?

CO?
Najlepiej jest wejść na stronę internetową fundacji A kogo? i zobaczyć czego im potrzeba lub jeżeli zdecydujecie się na zbiórkę pieniędzy - na jaki cel lub organizowaną akcję przeznaczyć zebrane pieniądze.

JAK?
Kiedy zdecydujecie już co i dla kogo, warto jeszcze zadbać o to JAK? Czyli jak będziecie zbierali datki. Najlepiej wyznaczyć do pomocy odpowiednie osoby (np. świadków), które będą zbierały podarowane rzeczy lub pieniądze do specjalnych koszy. Warto też wcześniej ustalić kto i kiedy zajmie się przekazaniem darów. Najlepiej i najwygodniej byłoby umówić się z organizacją, aby przysłała swojego przedstawiciela, który po zakończonej ceremonii odbierze zebrane przez Was datki.

O ORGANIZACJI
Fundacja Akogo? została założona w 2002 roku przez Ewę Błaszczyk-Janczarską oraz ks. Wojtka Drozdowicza.

Celem Fundacji Ewy Błaszczyk Akogo? jest pomoc dzieciom po ciężkich urazach mózgu oraz wybudowanie pierwszej w Polsce kliniki-wzorca przy oddziale Rehabilitacji Neurologicznej w Centrum Zdrowia Dziecka – Centralnym Szpitalu Dziecięcym w Polsce, gdzie te najcięższe przypadki trafiają.
Fundacja „Akogo?” działa na różnych płaszczyznach. Ich strona internetowa pomaga rodzicom zdobyć informacje w zakresie schorzeń neurologicznych, skomunikować się z fachowcami, autorytetami medycznymi, rehabilitantami i psychologami. Fundacja prowadzi działalność społeczno-edukacyjną, popularyzując wiedzę, sygnalizując skalę problemu, a także propagujemy nowe rozwiązania medyczne i rehabilitacyjne. Stara się jednoczyć różne środowiska, firmy i ludzi, którzy zwykle ze sobą konkurują, ale dla spełnienia tego celu łączą się ze sobą. Działając razem, w jednej sprawie, chcemy zamanifestować naszą postawę, opowiadającą się po stronie cywilizacji życia, a nie śmierci.

Możesz też przekazać tej organizacji 1% podatku i pomóc realizować te działania.
Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?” KRS: 0000125054

Źródło: akogo.pl

Pamiętajcie też, żeby poinformować swoich gości o tej akcji – informację o tym, co chcecie zamiast kwiatów na ślubie, możecie zamieścić na zaproszeniach, czy na swojej stronie internetowej. Możecie też wspomnieć o tym podczas wręczania zaproszeń.

Powiązane artykuły

Portal ślubny abcslubu.pl