Fundacja Pegasus

Fundacja Pegasus

Fundacja PegasusZamiast kwiatów na ślub - datki na fundację Pegasus. Jeżeli zdecydowaliście się zrezygnować z kwiatów i chcecie zrobić podczas ślubu coś dobrego, to proponujemy poprosić gości o przyniesienie rzeczy lub datków, które następnie przekażecie na fundację Pegasus.

CO?
Najlepiej jest wejść na stronę internetową Pegasus i zobaczyć czego im potrzeba lub jeżeli zdecydujecie się na zbiórkę pieniędzy - na jaki cel lub organizowaną akcję przeznaczyć zebrane pieniądze.

JAK?
Kiedy zdecydujecie już co i dla kogo, warto jeszcze zadbać o to JAK? Czyli jak będziecie zbierali datki. Najlepiej wyznaczyć do pomocy odpowiednie osoby (np. świadków), które będą zbierały podarowane rzeczy lub pieniądze do specjalnych koszy. Warto też wcześniej ustalić kto i kiedy zajmie się przekazaniem darów. Najlepiej i najwygodniej byłoby umówić się z organizacją, aby przysłała swojego przedstawiciela, który po zakończonej ceremonii odbierze zebrane przez Was datki.

O ORGANIZACJI
Fundacja Pegasus została założona w 2002 roku. Dzięki zaangażowaniu fundatorów, wsparciu sponsorów i partnerów oraz dobrej woli wolontariuszy, od ponad pięciu lat ratuje życie koni, zapewniając im rehabilitację i schronienie. Uratowane zwierzęta przygotowuje się do odpowiedzialnej pracy z dziećmi organizując cykliczne zajęcia z hipoterapii. Poprzez działania edukacyjne Fundacja Pegasus uświadamia społeczeństwu znaczenie wzajemnych relacji między ludźmi, zwierzętami i środowiskiem. W ośrodkach Fundacji dzieci i młodzież mogą na co dzień obcować z końmi. Bezpośredni i stały kontakt ze zwierzętami, opieka nad nimi, tworzące się więzi emocjonalne, sprawiają że każdy niezależnie od wieku, płci, pozycji społecznej czy wykształcenia czuje się szanowany i potrzebny.

Możesz też przekazać tej organizacji 1% podatku i pomóc realizować te działania.
Fundacja PEGASUS - KRS 0000119251

Źródło: pegasus.org.pl

Pamiętajcie też, żeby poinformować swoich gości o tej akcji – informację o tym, co chcecie zamiast kwiatów na ślubie, możecie zamieścić na zaproszeniach, czy na swojej stronie internetowej. Możecie też wspomnieć o tym podczas wręczania zaproszeń.

Powiązane artykuły

Portal ślubny abcslubu.pl