Kaligrafia ślubna

Kaligrafia ślubna

Na tle identycznych wydruków, banalnych i wszędobylskich czcionek dokument ręcznie wykaligrafowany w eleganckim stylu jawi się już niemal jako dzieło sztuki rękodzielniczej. Kto dziś jeszcze potrafi pięknie pisać przy użyciu stalówki i tuszu? Dawne, zachwycające esy-floresy i kroje pism używanych przez kronikarzy od najdawniejszych wieków to dziś prawdziwa rzadkość, po którą warto sięgnąć przy okazji ślubu i wesela.

Możecie wykorzystać sztukę kaligrafii do wykonania niebanalnych zaproszeń ślubnych. Szczególnie polecamy ten pomysł, jeżeli Wasze wesele ma odbyć się w jakimś stylowym miejscu o długich tradycjach, być może w zamku, być może w szlacheckich komnatach pałacowych. Możecie też do kompletu wykonać w tym samym stylu winietki i menu na stół.


Kaligrafowane zaproszenia na ślub
Oprócz zaproszeń, możecie w ten sam sposób stworzyć podziękowania dla rodziców lub świadków. Wykonane z pietyzmem formy i przy użyciu wysokiej jakości tuszu pozostaną pamiątką wartą przechowywania, a nawet oprawienia w ramy. Oryginalność kaligrafii tekstu, unikatowy charakter i ślad ludzkiej ręki (a nie bezdusznej drukarki) sprawi radość każdemu, kto zostanie obdarowany tak niebanalnym prezentem.

Możecie sami spróbować swoich sił w kaligrafii, ale lepiej skorzystać z doświadczenia profesjonalistów. My polecamy wyjątkową pracownię kaligrafii "Skryptorium" Małgorzaty Wołczyk w Warszawie. Pani Małgorzata skutecznie wskrzesza dawne, zapomniane style i przywraca blask zapomnianej sztuce ręcznego pisania. Każdy, kto ma ochotę spisać swoje uczucia w nadzwyczajny sposób może zamówić kaligrafię na wybranym papierze, w określonym stylu z dodatkowymi zdobieniami, złoconymi inicjałami i w ciekawej, oryginalnej kompozycji.

Jeżeli chcecie oświadczyć się listownie, obwieścić o dacie ślubu i wesela w formie "królewskich" zaproszeń, spisać wyrazy swojej wdzięczności wobec rodziców i przyszłych teściów - zajrzyjcie do galerii Skryptorium na www.kaligrafia.waw.pl.

Kontakt: tel. 608 496 916
e-mail skryptorium@op.pl

Powiązane artykuły

Portal ślubny abcslubu.pl