Książka na prezent ślubny

Książka na prezent ślubny

Obok eleganckich serwisów, zmywarek, sprzętu RTV i wycieczek zagranicznych książka wydaje się prezentem nieco staroświeckim i mało efektownym. Jednak świeżo poślubieni potrzebują nie tylko eleganckich ręczników do powieszenia w łazience oraz wygodnego fotela, na którym przyjemnie będzie oglądać filmy. Potrzebują często także rady… jak podzielić się nowymi obowiązkami, rozwiązywać konflikty, urozmaicić swoje życie seksualne… Rady rodziny i przyjaciół nie zawsze przychodzą w porę i nie zawsze można uznać je za bezstronne. Proponujemy serię poradników pisanych przez specjalistów – dla niej i dla niego, oraz dla nich obojga. O miłości, szacunku i o seksie.

Ojciec Ksawery Knotz to chyba najbardziej znany polski zakonnik. Autor poradników małżeńskich, organizator rekolekcji dla par, twórca portalu „Szansa spotkania”. Jego ostatnia książka „Nie bój się seksu, czyli kochaj i rób co chcesz” stała się w mediach prawdziwym wydarzeniem.  Czy pożycie małżeńskie musi przekształcić się w nużącą rutynę? Gdzie szukać inspiracji dla udanego życia seksualnego? Czy po wielu latach małżeństwa można jeszcze nawzajem siebie zadziwić? – to pytania stawiane od lat na spotkaniach organizowanych przez ojca Ksawerego. Sylwester Szefer we wstępie do książki pisze, że wielu katolikom wydaje się, że powinni w łóżku zachowywać się jak w Kościele, a więc poważnie, wyrzekając się śmiechu i frywolności. Ojciec  Ksawery Knotz, od lat zaangażowany w szerzenie nauki o pięknie aktu seksualnego, mówi coś wręcz przeciwnego: zachęca małżonków, aby rozmawiali ze sobą o doznaniach i wychodzili naprzeciw swoich oczekiwań. Przywołując słowa św. Augustyna, można by powiedzieć: "Kochaj i rób, co chcesz!".

O. Ksawery przypomina, że miłosne igraszki, fantazje i ciekawe pozycje nie są zarezerwowane dla amatorów przygodnego seksu bez miłości. Małżonkowie, jeśli dadzą sobie szansę, mogą po latach wspólnego życia stać się wytrawnymi kochankami. Wbrew współczesnym przesądom, które utożsamiają ilość partnerów seksualnych z jakością czerpanych doznań, ojciec Knotz mówi, że seks z jedną jedyną osobą można porównać do wina - im starszy tym lepszy!  A dowie się o tym ten, kto wytrwa…


Ksiązka na prezent slubny Ksiązka na prezent slubny

„Tylko dla kobiet” i „Tylko dla mężczyzn”- to dwa tytuły bestsellerowych poradników Shaunti Feldhahn. Po co dzielić książkę dla małżonków na dwa tomy? Ponieważ w gruncie rzeczy mężczyźni i kobiety, choć tak samo silnie zakochani, inaczej odczuwają miłość – brzmi odpowiedź autorki. Niejednemu mężczyźnie zdarzyło się, że jego żona lub dziewczyna, choć znał ją przecież długo, zrobiła lub powiedziała coś, czym był zupełnie zaskoczony. Podobne doświadczenia są udziałem także wielu kobiet. „Tylko dla mężczyzn” to książka niezbędna dla każdego mężczyzny, który chce rozwijać swój związek i uczynić kobietę szczęśliwą. „Tylko dla kobiet” to także publikacja pełna odkryć i faktów, które pomogą nie tylko zrozumieć mężczyznę, ale również wspierać go i kochać w sposób, w jaki pragnie być kochany.

Ksiązka na prezent slubny


"Miłość i szacunek".
O tym, czego w związku potrzeba jemu, a czego jej to także jedna z najbardziej popularnych w Ameryce książek o związkach damsko-męskich. Dlaczego czasami wzajemne oczekiwania związanych ze sobą osób rozmijają się, i mimo najlepszych chęci wzajemna relacja zamyka się w błędnym kole stale powtarzanych problemów, kłótni i rozczarowań? Dr Emerson Eggerichs przekonuje, że przyczyną jest odmienna konstrukcja psychiczna mężczyzn i kobiet i związane z tym odmienne priorytety i oczekiwania. Mówiąc skrótowo, mężczyzna oczekuje, że w związku otrzyma przede wszystkim szacunek, kobieta natomiast – liczy przede wszystkim na miłość. Jest to klucz i punkt wyjścia do rozwiązywania trudności w związkach, ponieważ zapominanie o tej podstawowej zasadzie nakręca spiralę negatywnych reakcji – mężczyzna, który czuje się nieszanowany, nie ma ochoty na wyrażanie miłości wobec żony; kobieta, której mężczyzna nie okazuje miłości, nie ma ochoty na respektowanie jego praw i okazywanie mu szacunku. I tak bez końca. Z błędnego kręgu wyjść można, uświadamiając sobie, że trzeba zmienić całe swoje nastawienie i poznając odmienność potrzeb drugiej osoby w związku.

Ksiązka na prezent slubny


Wszyscy zakochani są na początku pewni, że ich miłość będzie trwać wiecznie… a przecież życie niesie ze sobą wiele problemów i stawia uczuciom wyzwania. Książka Poddać się miłości. Jak odnaleźć w sobie zdolność do kochania i bycia kochanym opowiada o tym, że paradoksalnie obawiamy się miłości, i o tym, w jak unikatowy sposób miłość uwalnia nas od najgłębszych obaw. Mówi o następstwach opierania duchowej wędrówki na czymkolwiek innym niż poddanie się miłości. Książka ta mówi też o tym, że świadomość Bożej miłości jest pierwszym krokiem do tego, aby naprawdę kochać ludzi i Boga. Nie ma w życiu nic ważniejszego niż umiejętność kochania i bycia kochanym. Jezus uczynił miłość celem duchowej przemiany. Umiejętność dawania i otrzymywania miłości tkwi w sercu każdego z nas. To racja naszego bytu. Pamiętać o tym powinni nie tylko małżonkowie, ale i rodzice, dziadkowie. „Poddać się miłości” to książka, która może towarzyszyć nam przez całe życie.

Książki dla zakochanych, narzeczonych i małżonków oraz wszystkich, którzy chcieliby w przyszłości świadomie kształtować swoje relacje z najbliższą osobą poleca Wydawnictwo Esprit.

Powiązane artykuły

Portal ślubny abcslubu.pl