Księga gości

Księga gości

Pamiątkowe wpisy, życzenia, rysunki – jak jeszcze urozmaicić księgę gości? Kolorowe mazaki czy kredki nie zawsze wystarczają, by natchnąć zaproszone osoby do pozostawienia oryginalnego śladu w tym albumie. Co zrobić, by po czasie chętnie do niego zaglądać?

Aparaty

FOTO-KSIĘGA
Jednym z pomysłów jest dołączenie do księgi gości aparatu fotograficznego na ozdobnym sznureczku. Może to być najprostszy w obsłudze aparat jednorazowy. Goście przy wpisywaniu życzeń sami robią sobie zdjęcia, które po wywołaniu dołączamy do ich wpisu. Jeżeli zdecydujemy się na aparat typu Polaroid to każdy może sam wkleić swoje zdjęcia lub włożyć we wcześniej przyklejone specjalne narożniki. Z pewnością nie będą to zdjęcia paszportowe a goście będą mieli przy tym sporo zabawy. Ponadto każdy będzie uwieczniony na zdjęciu.
Jeżeli wolimy zapanować nad taką sesją możemy też poprosić kogoś, kto chodziłby wraz z księgą i fotografował wpisujące się tam osoby.
Można też zdecydować się na bardziej oryginalne aparaty na przykład typu Lomo (action sampler, frogeye czy oktomat). Efekt będzie wtedy spotęgowany i bezsprzecznie oryginalny.

Taka foto-księga to zabawna pamiątka i przyjemnie do niej zaglądać.

FILMO-KSIĘGA
Jeżeli nie możemy zdecydować się na okładkę księgi gości albo w ślubno-weselnym budżecie zrobiła się wielka dziura, doskonałym pomysłem jest filmo-księga. Nie wymaga ona wielkich nakładów finansowych. Niezbędne są:

  • kamera DVD, którą można pożyczyć od sąsiada, kolegi, przyszłego teścia
  • kilka mini dysków
  • płyta DVD
  • osoba odpowiedzialna przez godzinę do dwóch za obsługę kamery zwana dalej Operatorem


W wybranym momencie Operator podchodzi do gości a oni zamiast wpisów, składają swe życzenia werbalnie i/lub ruchowo: mogą mówić, śpiewać, tańczyć, co im tylko w duszy gra.
Następnie materiał filmowy z mini dysków przegrywamy na płytę DVD, możemy też go zmontować w dowolny sposób. Pomysł nie tylko dla kinomaniaków!

Powiązane artykuły

Portal ślubny abcslubu.pl