Kto to jest animator weselny?

Kto to jest animator weselny?

Pojęcie animatora weselnego bardzo mocno czerpie z funkcjonowania tzw. animatorów czasu wolnego. Według definicji animatorem czasu wolnego nazywa się pracownika, zajmującego się organizacją czasu wolnego gości przebywających w ośrodkach wczasowych i turystycznych.

Podstawową funkcją animacji czasu wolnego jest zapewnienie turystom rozrywek. Najczęściej przybiera to postać zorganizowanego programu animacyjnego, w którym znaleźć można zajęcia sportowe, plastyczne, teatralne, muzyczne i specjalne animacje dla dzieci. I to na tych ostatnich tj. animacjach dedykowanych dla dzieci  opiera się animacja weselna, która do swojego programu wplata pierwiastek dnia ślubu.

O specyfice pracy na stanowisku animatora rozmawiamy z Dorotą Król, Animatorką Weselną z firmy www.dziecinaweselu.pl

Fajne Wesele: Można już mówić o swego rodzaju modzie, polegającej na zatrudnianiu animatorów podczas uroczystości takich, jak ślub i wesele?

DK: Myślę, że wynajmowanie animatorów na wesele to nowy trend, mający duży potencjał na przeobrażenie się w modę, za którą narzeczeni będą mieli życzenie podążać. Na tym etapie można śmiało mówić o coraz silniejszym budowaniu świadomości par o tym, że taka ewentualność istnieje i jeśli tylko najmłodsi weselnicy pojawiają się na liście gości, warto gdzieś w tyle głowy zachować taką możliwość, jaką jest wynajęcie animatora. Popularność usługi jest coraz większa, zdecydowaną większość kalendarza na ten sezon mamy zapełnioną zamówieniami narzeczonych; to też wpłynęło na nasz ekspansywny rozwój. Aktualnie współpracujemy z około 12 animatorami na stałe, w jednym terminie jesteśmy gotowi obsłużyć od 4 do 6 wesel. Wesele zdarzają się teraz już nie tylko w soboty, ale też czwartki czy piątki.

Fajne Wesele: Jakie trzeba posiadać predyspozycje, aby móc zostać animatorem?

DK: Przede wszystkim głowę pełną kreatywnych i niebanalnych pomysłów i  wielkie serce dla pracy z dziećmi. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której animatorzy fundują maluchom stale te same zabawy, dlatego tak dużą uwagę przywiązujemy do pomysłowości.

Z uwagi na to, że jesteśmy stale rekomendowani na kolejne wesela, nie ma prawa zaistnieć sytuacja gdzie scenariusze zabaw się powielają. Innowacja w kreacji zabaw jest strategią numer jeden! Animatorzy współpracujący z nami odznaczają się też wyjątkową odpowiedzialnością, cechuje nas proaktywne i indywidualne podejście do potrzeb Par Młodych. Oferujemy współpracę opartą na partnerstwie, rzetelności i zaangażowaniu ze strony animatorów.

Fajne wesele: Na jakie atrakcje mogą liczyć najmłodsi uczestnicy wesela, nad którymi czuwa animator?

DK: Dzieci zapraszane na wesele, jak i sami goście na czele z gospodarzami wesela, Parą Młodą, mogą liczyć na moc atrakcji. Staramy się przygotowywać dla każdej pary indywidualne scenariusze zabaw. Ich charakter zależy od miejsca, w jakim jest wesele i życzeń Pary Młodej. Są pary, które chcą zaangażować się w zabawy, są też takie, które wyraźnie od nich stronią, oddzielając zabawę dzieci od zabaw dorosłych. Częściej jednak wybierana jest opcja pierwsza. Na przykład na weselu grudniowym dzieci zdobiły piernikowe serce prawdziwymi mazakami lukrowymi a potem przebrane za obsługę kelnerską rozdawały słodkości gościom. Na ostatnim weselu dzieci przygotowały koszulki dla Super Żony i Super Męża w prezencie dla młodych, samodzielnie zdobiąc je pisakami do tkanin. Innym pomysłem była sesja zdjęciowa z udziałem dzieci i atrybutami dzieciństwa, jakimi stały się wielkie, kolorowe lizaki. W czasie gdy odpoczywa orkiestra dzieci recytują krótkie fraszki, które razem wymyślamy o Parze Młodej- zabawa niebywała, dzieci bardzo się angażują rozbawiając do łez zgromadzonych Gości. Organizowaliśmy też wystawę portretów Państwa Młodych.

Dorota Król
Animatorka Weselna
www.dziecinaweselu.pl


Powiązane artykuły

Portal ślubny abcslubu.pl