Na nowej drodze życia...

Na nowej drodze życia...

... miło poruszać się pojazdem odpowiedniej klasy i urody. Jak jednak spośród tylu kuszących możliwości wybrać tę, która będzie spełnieniem dziecięcych marzeń?

Sprawa nie jest prosta, ślub to wszakże nie wyścig resoraków i ostateczna decyzja musi uwzględniać zarówno koszty wynajęcia wymarzonego auta, jego dostępność w interesującym nas terminie, jak i zdanie panny młodej, która zwykle również ma swoje motoryzacyjne typy.

Najważniejsze, by poszukiwania zacząć odpowiednio wcześnie – trzy miesiące przed ślubem to absolutne minimum. Rynek ostatnio wprawdzie bardzo się zagęścił, większość firm ma jednak w swojej ofercie samochody eleganckie, choć mało oryginalne. Jeśli właśnie klasyka jest tym, czego szukacie – nie ma obawy – bez trudno znajdziecie piękne, zadbane auta, których konkurencyjna cena nierzadko będzie zawierać również dekoracje i wynagrodzenie szofera.

Czasem jednak sentyment do konkretnej marki nie pozwala iść na żadne kompromisy. A sentyment wielu pań wywołują zwykle urocze auta niewielkich gabarytów... Popularny garbus, zarówno w wersji retro, jak i modern nie od dziś cieszy się uznaniem u płci pięknej, która równie często łaskawym okiem spogląda na zabawne mini, czy nawet małe fiaty, po latach doceniając ich kontrowersyjną urodę.

Panie preferujące rozmiary XS muszą się jednak zmagać z panami, którzy o motoryzacji myślą zwykle z większym rozmachem. A znaleźć się w pół drogi pomiędzy limuzyną typu Hammer i sędziwym garbuskiem nie jest łatwo.

Jeśli już znajdziemy sędziwego garbuska – im starszy samochód tym trudniej o firmę, która ma go w swojej ofercie. Nie znaczy to jednak, że nie warto szukać – czasem trzeba jednak użyć innych metod. Wiele cennych zabytków można znaleźć w muzeach motoryzacji – nawet jeśli okaże się, że nie udostępniają one swoich zbiorów, warto nawiązać rozmowę. Środowisko kolekcjonerów jest dosyć wąskie i być może zdobędziemy tam kontakt do prywatnych właścicieli, którzy za odpowiednie wynagrodzenie zgodzą się udostępnić swoje auto.

Problem jest jednak większy, gdy szczerym uczuciem darzymy wyłącznie jednoślady – suknia, fryzura, makijaż, buty – ich konstrukcja czasem okazuje się zbyt delikatna, by sprostać pędowi powietrza. Wszystko jednak można odpowiednio zorganizować – jeśli poszczególne elementy zostaną odpowiednio do pojazdu dostosowane.

Wynajęcie auta z firmy specjalizującej się w tego typu usługach z reguły jest wygodniejsze – nie musimy martwi się o dekoracje, szofera, spisujemy umowę i ona jest gwarancją jakości świadczonych usług i podstawą do wystąpienia o ewentualne odszkodowanie. Wybór auta nietypowego wiąże się zapewne z większym ryzykiem, jeśli jednak gotowi jesteście podjąć wyzwanie – nic nie stoi na przeszkodzie.

Kaja Grzybowska
SlubnyTarg.pl

Powiązane artykuły

Portal ślubny abcslubu.pl