Najmodniejsze fryzury ślubne – trendy 2017

Najmodniejsze fryzury ślubne – trendy 2017

Bank pomysłów: Najmodniejsze fryzury ślubne – trendy 2017

 

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu kobiety, dlatego w tym dniu każda panna młoda chce wyglądać i czuć się wspaniale. Oprócz wymarzonej sukni ślubnej i starannie dobranych dodatków do stroju, ogromną rolę odgrywa fryzura. Odpowiednie uczesanie stanowi dopełnienie całej stylizacji i sprawia, że kobieta czuje się komfortowo i przede wszystkim pięknie. Jednak wiele pań może mieć kłopot z wybraniem idealnej dla siebie fryzury. Warto więc poznać trendy obowiązujące w 2017 roku, którymi można się zainspirować.


ślub wesele fryzura ślubna weselna porady inspiracje jeanluisdavid


Niskie upięcia

Za klasyczne i ponadczasowe fryzury ślubne uważa się niskie upięcia w formie koczków, tuż nad karkiem. Takie uczesania są idealne dla pań z półdługimi i długimi włosami, które można dowolnie zapleść. W zależności od własnych preferencji, można zdecydować się na ultraelegancki kok wykonany z gładko zaczesanych włosów. Taka fryzura idealnie pasuje do stylizacji glamour. Jej przeciwieństwem są luźne upięcia, które sprawiają wrażenie, jakby zostały zrobione z niesfornych, lekko kręconych pasm. Podkreśleniem naturalnego charakteru takiej fryzury są pojedyncze kosmyki, które luźno opadają na ramiona i okalają twarz. Takie uczesania harmonizują z wieloma ślubnymi strojami, m.in. w ponadczasowym stylu boho.


Fryzury ślubne z warkoczem

Długie włosy pozwalają na finezyjne zaplatanie, dzięki czemu można stworzyć ślubne fryzury o niepowtarzalnym charakterze. Niezwykle modne są niskie koczki upięte tuż nad karkiem, wykonane z jednego grubego warkocza. Ponadczasowe są także fryzury z warkoczem w formie korony, który okala głowę panny młodej, a także klasycznie zapleciony warkocz opadający na jedno ramię. Warto jednak zrezygnować z tradycyjnego zaplecenia na rzecz bardziej wyrafinowanych splotów, np. warkoczy francuskich, holenderskich albo kłosa. Aby fryzura ślubna wpisywała się w aktualne trendy, dla których inspiracją jest naturalny, dziewczęcy wdzięk, warkocz powinien być luźno zapleciony.


Fryzury ślubne z kucykiem

Alternatywą dla ślubnych fryzur z warkoczem są uczesania z klasycznym kucykiem. Aby upięcie prezentowało się elegancko i podkreślało uroczysty charakter stylizacji, warto je wykonać ze skręconych wcześniej włosów. W zależności od efektu, jaki chce się uzyskać, należy dostosować wygląd loków – im mocniej skręcone włosy, tym bardziej elegancka fryzura w stylu glamour. Wytworności całej stylizacji dodaje też kucyk, który jest nisko upięty.


Fryzury z rozpuszczonych włosów

Od kilku sezonów w ślubnych trendach królują rozpuszczone włosy, zarówno półdługie, jak i zdecydowanie dłuższe. W przypadku minimalistycznych, klasycznych stylizacji, warto zdecydować się na ultraproste włosy, które dodatkowo zostaną wygładzone i nabłyszczone specjalnymi kosmetykami do stylizacji. W tym przypadku można zdecydować się na grubą, prostą grzywkę, która sięga poniżej linii brwi. Dzięki niej fryzura stanie się bardziej wyrazista i doda pannie młodej charakteru. Doskonałą alternatywą dla takiego uczesania są naturalne fale i loki, pełne dziewczęcego, subtelnego uroku, które jednocześnie podkreślają kobiecość. Do takiej fryzury pasuje dłuższa grzywka ułożona na boki, z przedziałkiem po środku.


Fryzury ślubne z krótkich włosów

Większość kobiet, które planują swoją ślubną fryzurę, od miesięcy zapuszcza włosy. Jednak coraz bardziej popularne stają się uczesania wykonane z krótkich kosmyków. Wbrew pozorom, nawet z niedługich włosów można wyczarować zarówno eleganckie uczesania w stylu glamour, jak i naturalne upięcia, które doskonale wpisują się w aktualne trendy inspirowane subtelnym wdziękiem i dziewczęcym urokiem. W związku z tym, krótkie włosy z przedziałkiem na środku i zakończone prostą linią cięcia, które sięgają do brody lub ramion, można skręcić. W tym przypadku sprawdzą się zarówno subtelne fale, jak i mocniejsze loki. Można też zdecydować się na proste włosy bez grzywki lub przeciwnie – z grubą grzywką zakrywającą całe czoło albo dłuższą, rozczesaną na boki. Natomiast fryzury ślubne wykonane z bardzo krótkich włosów, które przypominają chłopięce uczesania, świetnie wyglądają w połączeniu z dłuższą, asymetryczną grzywką zaczesaną na jeden bok.

Szukając pomysłów na ślubne fryzury, które są najmodniejsze w 2017 roku, warto zajrzeć na stronę https://www.jeanlouisdavid.pl/artykul/fryzury-lubne_a10537/1. Oprócz przeczytania porad, można także zapoznać się z inspirującą galerią zdjęć.


Siła dodatków

Ze ślubną stylizacją panny młodej nieodzownie kojarzy się welon. Jednak ten tradycyjny dodatek coraz częściej jest uzupełniany innymi ozdobami albo całkowicie przez nie zastępowany. Wiele fryzur pięknie prezentuje się w towarzystwie biżuteryjnych stroików w formie przepasek, opasek, spinek i grzebieni, które mogą przybierać najbardziej wymyślne formy. Natomiast od kilku sezonów niesłabnąca popularnością wciąż cieszą się ozdoby wykonane z żywych kwiatów, np. wianki lub stroiki wpinane w upięcia. Wybierając dodatki do fryzur warto dopasować je do całej ślubnej stylizacji. Jednak to, na co zdecyduje się panna młoda, zależy od jej wyobraźni i własnych upodobań.

 

Tekst i zdjecie: Jean Luis David

Powiązane artykuły

Portal ślubny abcslubu.pl