Nieszablonowe prezenty

Nieszablonowe prezenty

Nieszablonowe prezenty

Koperty z pieniędzmi pozostają najpopularniejszym prezentem ślubnym. Można jednak wyróżnić się na tle innych gości i wręczyć młodej parze równie cenny prezent, ale bardziej oryginalny.

Listy prezentów

Tworzenie listy prezentów przed planowaną uroczystością ślubną to moda, która przyszła do Polski z USA. Dzięki wykazowi pożądanych przez młodą parę prezentów goście mają ułatwione zadanie przy wyborze odpowiedniego na tę okazję podarku. Listę można sporządzić w wyspecjalizowanych sklepach albo też przygotować ją samodzielnie, bez konieczności wskazywania punktów handlowych, w których można kupić poszczególne pozycje w zestawieniu. Pozostawia się tym samym dowolność wyboru miejsca zakupu prezentu.


Najłatwiej rzecz jasna jest wręczyć świeżo upieczonym małżonkom pieniądze w estetycznej kopercie, wraz z życzeniami zapisanymi na karcie okolicznościowej. Młoda para będzie mogła taki prezent w dowolny sposób wykorzystać, ale z drugiej strony pokazuje on brak zaangażowania w szukanie prezentu ze strony gości. Dlatego warto na długo przed weselem przemyśleć, co moglibyśmy ofiarować młodym. 

Niecodzienny pomysł

Żelazko, czajnik, robot kuchenny, komplet ręczników czy pościeli – takie prezenty są najczęściej wymieniane przez młode pary, które ślub i wesele mają już za sobą. Nie są to zbyt oryginalne pomysły, ale z drugiej strony trudno wskazać inne praktyczne podarunki. Kluczowa jest odpowiedź na pytanie „czym możemy pozytywnie zaskoczyć parę młodą?”. A może warto szukać prezentu, na który młoda para sama by nie wpadła? Ciekawymi przykładami mogą być:

  • Dla emocji - kup młodym mile. Dokładnie. Zamiast kupować podróż do Tajlandii, czy wycieczkę do Paryża pozwól im samym zdecydować dokąd polecą. Możesz kupić im mile. Każdy program zbierający mile oferuje możliwość zakupu mili. Możecie ze znajomymi kupić większy pakiet. 
  • Dla zdrowia i urody – pobyt w luksusowym SPA, dzienny lub kilkudniowy. 
  • Umiejętności - zaoferuj młodym kurs lub szkolenie w tematyce którą lubią. Może kurs gotowania u znanego kucharza, kurs doskonalenia jazdy, albo kurs gry w golfa.

  • Na pamiątkę – prezent ślubny w formie fotoksiążki, ze zdjęciami z różnych okresów życia narzeczonych, będzie sentymentalny i jednocześnie praktyczny. Można również wykonać dla młodych pamiątkowy album ślubny.

  • Zdrowie i życie najważniejsze – młodzi zapominają o zabezpieczeniu swojej przyszłości. Dlatego dobrym pomysłem na prezent może być np. polisa na życie w Signal Iduna, która gwarantuje osobom wskazanym w umowie świadczenia ubezpieczeniowe w przypadku zaistnienia konkretnych zdarzeń.


Jeśli nie jesteśmy pewni sensowności zakupu danego prezentu, lepiej skonsultujemy wybór z rodziną młodych. Dzięki temu unikniemy zakupu prezentu, który nie zostanie nigdy wykorzystany.

Powiązane artykuły

Portal ślubny abcslubu.pl