Obóz dla panny młodej

Obóz dla panny młodej

Dla wielu kobiet ślub jest bardzo stresującym przeżyciem. Pragną wyglądać idealnie na swoim ślubie, a wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Czasami niektórym przeszkadzają w tym zbędne kilogramy...

Co roku w Wielkiej Brytanii organizowane są obozy dla panien młodych. Przyszłe żony wstają o 6 rano, cały dzień ćwiczą pod okiem instruktorów, są pod stałą opieką dietetyków. Do tego rygor jak w wojsku, który ma na celu mobilizować je do wysiłku.


 

Foto: http://blog.keepittightfitness.com/


Organizatorka obozu, Sanny Moran, mówi, że 26% jej klientów to panny młode. One zawsze są bardziej zdeterminowane niż przeciętne kobiety.

Siedmiodniowy obóz ma zmienić myślenie kobiet na temat odżywiania i sportu. Każdego dnia serwowane są inne posiłki oraz różne zestawy ćwiczeń. Tydzień jest bardzo urozmaicony, nie ma mowy o nudzie. Dzień zaczyna się porannym biegiem, później małe śniadanie i powrót do ćwiczeń, np. wspinaczki górskiej, jazdy na rowerze, czy trenowania boksu.

Nie jest łatwo, ale warto. Jedna z uczestniczek takiego obozu schudła prawie dziesięć kilo. Żeby zapisać się na taki obóz/sesję ćwiczeń, nie trzeba być panną młodą. Obozy organizowane są dla wszystkich.

Obecnie w Polsce wiele klubów fitness organizuje sportowe obozy w całym kraju. Co prawda nie są one tak surowe, jak ten opisywany w Wielkiej Brytanii, ale podczas ich trwania czuwają nad uczestnikami wykwalifikowani instruktorzy oraz dietetycy. Obozy organizowane są przez cały rok, dlatego można zapisać się na nie w dowolnym czasie.
Taki obóz zapewnia zadbane ciało oraz uczy, jak dbać o siebie. W zdrowym ciele, zdrowy duch!

Dobrym pomysłem może też być wspólne trenowanie i przestrzeganie diety przez koleżanki, które wkrótce wychodzą za mąż, albo wspólnie z druhnami, świadkami lub mamą i siostrą. Życzymy powodzenia, wszystkim którzy podejmą się akcji odchudzania przed ślubem.

Powiązane artykuły

Portal ślubny abcslubu.pl