Obsypywanie pary młodej

Obsypywanie pary młodej

Rzucanie ryżem, płatkami pod kościołemRyż, którym obsypuje się Państwa Młodych po wyjściu z kościoła ma zapewnić im szczęście i urodzaj. Goście powinni jednak pamiętać, że garść ryżu zupełnie wystarczy. (Chociaż mieszkańcy Ameryki Północnej są jeszcze bardziej zuchwali, gdyż obrzucają odjeżdżający samochód Nowożeńców starymi butami). Dlatego warto wcześniej przygotować małe woreczki z ryżem, ziarnami zboża lub z płatkami róż właśnie specjalnie dla gości.

Płatki kwiatów są ostatnio bardzo modne choćby dlatego, że wyglądają bajeczniej niż marnotrawiona żywność. Płatki róż mogą być białe (kolor ten symbolizuje czystość i szczerość uczuć) lub czerwone (powodzenie i miłość).


Można też obsypać nimi Parę Młodą po przybyciu w miejsce uroczystości weselnych, aby ich życiowa droga była wolna od trosk, pełna radości i zawsze usłana różami…

 

Płatki białe Płatki bordowe


Równie imponująco wyglądają opiłki złota, które tak jak wszystko podczas rytuału zaślubin ma swoje znaczenie i zapewnia, w tym wypadku, dobrobyt oraz bogactwo, ale przede wszystkim niezapomniany deszcz złota!

Powiązane artykuły

Portal ślubny abcslubu.pl