Pomysły na niebanalne weselne dekoracje

Pomysły na niebanalne weselne dekoracje

Każda z nas pragnie, by dzień ślubu był tym jedynym i wyjątkowym dniem w życiu, który pozostanie w pamięci nie tylko nam, ale również najbliższym, z którymi go przeżywamy. Właśnie dlatego warto zadbać o niebanalną oprawę, która pozostanie w pamięci na długie lata.

Przy planowaniu wesela warto pomyśleć o niekonwencjonalnych rozwiązaniach, które zaskoczą wszystkich swoją oryginalnością. Taki efekt można osiągnąć chociażby poprzez pomysł na niebanalny prezent dla gości weselnych, który jednocześnie będzie elementem dekoracyjnym przyjęcia.


niebanalne dekoracje ślubne

Postaw na oryginalność

Przyjęcie weselne tematyczne to dość popularna formuła stosowana od lat. Precyzyjny dobór poszczególnych detali tak, by współgrały ze sobą, nie jest problemem. Warto jednak postawić na element zaskoczenia, jakim może być zastosowanie niezwykle prostego zabiegu: dlaczego fragment wystroju przyjęcia weselnego nie miałby być jednocześnie niebanalnym, wyjątkowym prezentem dla gości weselnych? Utarło się, że Para Młoda w podziękowaniu za udział w weselu obdarowuje gości jakimś podarunkiem. Zwykle jest on wręczany przy zakończeniu imprezy. Można to jednak zorganizować w inny sposób. Każdy gość przed rozpoczęciem przyjęcia weselnego znajdzie podarunek od Pary Młodej przy swoim nakryciu. Będzie to niewielka mata gumowa z wizerunkiem nowożeńców i datą ślubu. Niewątpliwie jest to oryginalny, zaskakujący prezent dla gości, a ponadto ciekawy element dekoracyjny stołu weselnego. Może stać się on motywem przewodnim. Maty gumowe z wizerunkiem Młodej Pary mogą być nie tylko akcentem dekoracyjnym stołu – niech zagoszczą również chociażby na ścianach domu weselnego. Po zakończeniu przyjęcia każdy z gości będzie mógł zabrać matę gumową ze zdjęciem Młodej Pary na pamiątkę tego jakże wzruszającego dnia. Taki wyjątkowy element weselnego przyjęcia, a jednocześnie niebanalny prezent dla gości weselnych można zamówić na stronie kleen-tex.pl.


Wesele na miarę Hollywood

W tym szczególnym dniu Nowożeńcy chcą się poczuć absolutnie wyjątkowo. Nic prostszego – wystarczy odpowiednia oprawa przyjęcia. Nic nie stoi na przeszkodzie, by przed wejściem do domu weselnego została rozłożona specjalna czerwona mata gumowa z napisem „Witamy Młodą Parę” lub „Just Married”. Takie rozwiązanie będzie efektownym rozpoczęciem przyjęcia, gdy panna młoda, stąpając po czerwonym dywanie niczym gwiazda filmowa, będzie mogła poczuć wyjątkowość tej chwili.

Warto rozważyć tego typu rozwiązanie z dwóch powodów: goście będą usatysfakcjonowani, że otrzymają niebanalną pamiątkę ze ślubu, a Para Młoda będzie mogła poszczycić się organizacją oryginalnego przyjęcia.

Powiązane artykuły

Portal ślubny abcslubu.pl