Przedostatnia deska ratunku - maska na włosy

Przedostatnia deska ratunku - maska na włosy

Chcesz zadbać o włosy przed ślubem? Chcesz, by były lśniące, piękne, gęste i żeby pomimo potencjalnego stresu nie wypadały? Sprawdź, co zrobić, gdy nic nie pomaga.

Zdarza się, że pomimo stosowania dobrego szamponu oraz regenerującej odżywki nasze włosy marnieją w oczach. Jest to szczególnie bolesne dla kobiet, które mają bardzo długie pukle i za nic w świecie nie chcą ich obciąć. Podpowiemy, jak można spróbować je ocalić przed zbyt mocnym cięciem u fryzjera.

Maska na włosy - przedostania deska ratunku


Co niszczy włosy?
W skrócie można powiedzieć, że niemal wszystko. Tak kochane przez nas słońce, woda, stylizacja, akcesoria fryzjerskie, wiatr, koloryzacja – wymieniać można niezwykle długo. Dlatego szalenie ważna jest nie tylko właściwa pielęgnacja, ale też mądre postępowanie i regularne podcinanie końcówek. Wówczas ryzyko powstania dramatycznego uszkodzenia włosów znacznie spadnie. Co jednak zrobić, gdy nie uda nam się tego uniknąć?

Nie wpadaj w panikę
Choć wizyta u fryzjera i tak nas nie ominie, możemy poprosić o podcięcie tylko najbardziej zniszczonych końców. Jeśli tego nie zrobimy, uszkodzenie będzie się pogłębiać. Dopiero po wizycie u fryzjera możemy przystąpić do reanimacji naszych włosów.

Po pierwsze, postawmy na maseczkę na włosy. Jest ona bardziej bogata w składniki odżywcze, a ich działanie jest znacznie intensywniejsze niż w przypadku odżywki. Taką maskę stosujemy przy każdym myciu włosów, pozostawiając ją na około 3-5 minut (jeśli mamy czas, może to być dłużej). Ważne jest, aby aplikować ją na około ¾ długości włosa omijając ich nasadę, w przeciwnym razie będą one nadmiernie obciążone i klapnięte.

Po drugie, starannie nakładamy maseczkę na włosy. Chodzi o to, by każdy kosmyk został nią pokryty. Możemy pomóc sobie używając grzebienia i przeczesując włosy w trakcie aplikacji. Od czasu do czasu warto dodatkowo zastosować maskę jak kataplazm, czyli (aby działała efektywniej) owinąć  pokryte nią włosy ręcznikiem w celu wytworzenia ciepła. Jest to optymalne wykorzystanie np.
maseczki na włosy Loreal Paris.

Po trzecie, uważnie wybieramy odpowiedni kosmetyk. Najlepsze będą te bogate w ceramidy, proteiny, argininę i inne składniki o działaniu regeneracyjno-odbudowującym. Chodzi o to, aby działać wewnątrz włosa i tak odbudować jego strukturę, jak to tylko możliwe. Dzięki temu, nawet jeśli wciąż będzie potrzeba kolejnego podcięcia włosów, długość uszkodzonych końców będzie o wiele mniejsza.

Powiązane artykuły

Portal ślubny abcslubu.pl