Przygoda w plenerze

Przygoda w plenerze

Nie miejsce ale pomysł - czyli jak z sesji plenerowej uczynić prawdziwą przygodę i stworzyć pamiątkę. Wywiad z Fotofaktory.pl

Fajne Wesele: Czy dużo par decyduje się na sesje ślubne w plenerze?
Fotofaktory.pl: W moim odczuciu, młode pary praktycznie zupełnie zrezygnowały ze zdjęć ślubnych w studio. Zdecydowana większość wybiera sesje plenerowe w najróżniejszych lokacjach. Każde większe czy mniejsze miasto ma w swoim obrębie co najmniej kilka znanych miejsc, które z różnych powodów cieszą się popularnością fotografowanych i fotografujących. Najczęściej są to parki, ogrody, ciekawe uliczki z często historyczną architekturą, okolice starego rynku, nowoczesne centra handlowe i biznesowe i mnóstwo innych.


Fotofaktory.pl

 

Fotofaktory.pl


FW: Czy to znaczy , że właśnie takie "fotogeniczne" miejsce gwarantuje udaną sesję?
Fotofaktory.pl: Oglądając wiele zdjęć z plenerów ślubnych z różnych miejsc w Polsce, obserwuję przede wszystkim coraz lepszą jakość artystyczną fotografii i to jest bardzo pocieszające. Bez wątpienia właśnie na tą ostateczną wartość zdjęć mają wpływ między innymi scenerie, wybierane najczęściej wspólnie przez klientów i fotografa. Jednak w wielu przypadkach - bazując także na własnym doświadczeniu - odnoszę wrażenie, że klienci często błędnie oceniają, że ciekawe i oryginalne miejsce wystarczy żeby uzyskać świetny efekt końcowy. Niestety nic bardziej błędnego.Fotofaktory


FW: To znaczy...?
Fotofaktory.pl: Zawsze i bez wyjątku to właśnie modele i towarzyszące im emocje będą nadrzędne, i to oni będą mieć zawsze największy wpływ na to, czy sesję będzie można uznać za ciekawą, naturalną i interesującą - a tym samym czy będzie ona wartościową pamiątką.

FW: Co jeszcze w takim razie jest ważne w ślubnej sesji plenerowej?
Fotofaktory.pl: Z pewnością trzeba zastanowić się - znów wspólnie z fotografem - jak oprócz znalezienia fajnego miejsca, przenieść i w naturalny sposób pokazać zainteresowania, hobby czy inne pasje młodej pary. Zawsze kiedy udaje się znaleźć coś takiego i przenieść na sesję, fotografie dostają dodatkowego zastrzyku energii i dynamiki. Gołym okiem widać wtedy wartość dodaną, a poza tym, modele zwykle czują się swobodniej i są bardziej naturalni, gdy mogą pokazać coś, co sprawia im frajdę.Fotofaktory.pl

 

Fotofaktory.pl

 

FW: Czy są jakieś sesje ślubne w plenerze, które miło wspominasz, które mogą zainspirować pary młode zainteresowane tego typu pamiątką?
Fotofaktory.pl: Z ostatnich sesji, które utkwiły mi w pamięci i zaliczam je jednocześnie do najbardziej udanych, to były projekty z motocyklem, żaglówkami i bez wątpienia ta z rowerami, deskorolkami oraz deskami surfingowymi, które mieliśmy okazję realizować w maju ubiegłego roku w słonecznym San Diego w Kalifornii.
Gorąco zachęcam wszystkie przyszłe młode pary do próby podjęcia tego wysiłku i stworzenia fajnego klimatu na zdjęciach. Pokażcie na nich uczucia, także poprzez wspólne pasje, te duże jak i te mniejsze. Powodzenia na planach zdjęciowych!

 

Fotofaktory.pl

Więcej zdjęć z sesji plenerowych Fotofaktory.pl znajdziecie TUTAJ

Powiązane artykuły

Portal ślubny abcslubu.pl