Ślub i wesele w Wielkanoc

Ślub i wesele w Wielkanoc

Okres Świąt Wielkanocnych jest dla wielu osób idealnym terminem na ślub/wesele. To pierwszy możliwy termin po Wielkim Poście, a także początek wiosny. Wielkanoc sprzyja też pozytywnym emocjom i rządzi się swoimi żółto-zielonymi prawami.


slub w wielkanoc


Warto w Wielkanoc wykorzystać świąteczne motywy na ślubach. Podczas wesela można skorzystać zarówno z kolorystyki wielkanocnej (żółty, zielony, biały), kwiatów, jak i charakterystycznych ozdób świątecznych na stół. Wiosenne barwy sprawią, że uroczystość nabierze radosnego charakteru, a Wam jeszcze przez kilka lat Wielkanoc będzie kojarzyła się ze ślubem.

Wiosenne kwiaty, żonkile, bazie, pisanki, zające, kurczaki i baranki – tego zabraknąć nie powinno. Duży wachlarz możliwości oferują nam również jajka. Oprócz bogatego menu świątecznego, jajka można wykorzystać jako winietki usadzając gości przy stole. Imiona i nazwiska można wypisać na kolorowych jajkach, które będą na powitanie leżały na talerzykach. Pisanki mogą stać się również uroczymi upominkami dla gości weselnych. Do tego warto rozważyć zaproszenia oraz plan usadzenia gości przypominające pisanki, a dla odważnej panny młodej bukiet z pisanek. Podczas wesela powinien się również pojawić tort, w kształcie jajka albo zająca.

slub w wielkanoc

slub w wielkanoc

Powiązane artykuły

Portal ślubny abcslubu.pl