Unicef

Unicef

UNICEF

UnicefZamiast kwiatów - datki na organizację Unicef. Jeżeli zdecydowaliście się zrezygnować z kwiatów i chcecie zrobić podczas ślubu coś dobrego, to proponujemy poprosić gości o przyniesienie rzeczy, które następnie przekażecie na Unicef.

CO?
Najlepiej jest wejść na stronę internetową Unicef i zobaczyć czego im potrzeba lub jeżeli zdecydujecie się na zbiórkę pieniędzy - na jaki cel lub organizowaną akcję przeznaczyć zebrane pieniądze.

JAK?
Najlepiej wyznaczyć do pomocy odpowiednie osoby (np. świadków), które będą zbierały pieniądze i koperty do specjalnych koszy. Warto też wcześniej ustalić kto i kiedy zajmie się przekazaniem pieniędzy do UNICEFU. Najlepiej i najwygodniej byłoby umówić się z organizacją, aby przysłała swojego przedstawiciela, który po zakończonej ceremonii odbierze zebrane przez Was datki.

O ORGANIZACJI
UNICEF powstał ponad 60 lat temu i jest największą organizacją na świecie, której działalność dedykowana jest dzieciom. Każdego roku ratuje 7 mln dzieci. W Polsce działa Polski Komitet Narodowy UNICEF. Priorytetami UNICEF jest walka o równy dostęp do edukacji dziewczynek i chłopców, ochrona dzieci przed przemocą, wykorzystywaniem i dyskryminacją. Organizacja ma również swój udział w zapobieganiu zarażeniu wirusem HIV oraz opiece nad dziećmi chorymi i osieroconymi z powodu choroby. Celem UNICEF jest także promocja praw dziecka na forum lokalnym i międzynarodowym.

Unicef
Źródło: unicef.pl


Pamiętajcie też, żeby poinformować swoich gości o tej akcji – możecie taką informację zamieścić na zaproszeniach, czy na swojej stronie internetowej. Możecie też wspomnieć o tym podczas wręczania zaproszeń.

Powiązane artykuły

Portal ślubny abcslubu.pl