Wielkanoc a weselny stół

Wielkanoc a weselny stół

Wielkanoc to niepowtarzalna okazja aby wziąć ślub w kolorowej i wesołej scenerii z jedynym i wyjątkowym motywem przewodnim jakim są te Święta.Wielkanoc ma wiele do zaoferowania: pisanki, wielkanocne króliczki, wiosenne kwiaty itp. Pastelowe kolory, różowy, żółty, niebieski, biały lub kremowy są bardzo popularne na wiosenne wesela. Kosze wiklinowe. Obrusy i serwetki, zajączki wielkanocne.

Na weselu przepisy Wielkanocne mogą służyć jako doskonałe menu na całą noc, a baba wielkanocna zamiast tortu. Wiele słodkości powinno gościć na stołach podczas wielkanocnego wesela.

Druhny w sukienkach koloru żółtego, różowego, zielonego czy niebieskiego i krawaty drużbów w tej samej kolorystyce. Wiosenne kwiaty: żonkile, bazie, pisanki, zające, kurczaki i baranki – tego zabraknąć nie powinno. Na stołach przepiękne dekoracje nawiązujące do motywu przewodniego oraz świeczniki w skorupkach jajka.

Podczas święta Wielkanocy, kościoły są pięknie zdobione świeżymi żonkilami i tulipanami. Duży wachlarz możliwości oferują nam również jajka. Oprócz bogatego menu świątecznego, jajka można wykorzystać jako winietki usadzając gości przy stole. Imiona i nazwiska można wypisać na kolorowych jajkach, które będą na powitanie leżały na talerzykach. Pisanki mogą stać się również uroczymi upominkami dla gości weselnych.

Do tego warto rozważyć zaproszenia oraz plan usadzenia gości przypominające pisanki

a dla odważnej panny młodej "bukiet" - rzeżucha z pisanek

Powiązane artykuły

Portal ślubny abcslubu.pl