WWF

WWF

Fundacja WWF

Fundacja WWFZamiast kwiatów - pomoc dla Fundacji World Wild Fund! Jeżeli zdecydowaliście się zrezygnować z kwiatów i chcecie zrobić podczas ślubu coś dobrego, to  proponujemy poprosić gości o przyniesienie rzeczy, które następnie przekażecie na fundację WWF.

CO?
Najlepiej jest wejść na stronę internetową WWF i zobaczyć na jaki cel lub organizowaną akcję przeznaczyć zebrane przez nas pieniądze.

JAK?
Kiedy zdecydujecie już co i dla kogo, warto jeszcze zadbać o to JAK? Czyli jak będziecie zbierali datki. Najlepiej wyznaczyć do pomocy odpowiednie osoby (np. świadków), które będą zbierały pieniądze i koperty do specjalnych koszy. Warto też wcześniej ustalić kto i kiedy zajmie się przekazaniem darów lub pieniędzy. Zawsze możecie też skontaktować się z fundacją i zapytać o szczegóły, a także o to, czy przedstawiciel fundacji mógłby Wam pomóc w trakcie ślubu zbierać pomoc na WWF.

O ORGANIZACJI

WWF jest jedną z największych na świecie organizacji działających na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Działając od prawie 50 lat w sumie ponad 150 krajach, WWF przyczynił się do ochrony wielu ginących gatunków zwierząt oraz unikalnych miejsc przyrodniczych na świecie.
W Polsce działa na rzecz ochrony rzek, lasów oraz zagrożonych gatunków, m.in. dużych drapieżników i ssaków bałtyckich (tzw. gatunków parasolowych).
Dba o ocalenie fauny i flory Bałtyku, jednego z najmniejszych i najbardziej wrażliwych mórz na świecie.

Prowadzi działania edukacyjne i promujemy rozwiązania prawne na rzecz powstrzymania zmian klimatu.
Od lat walczy z przemytem zwierząt i nielegalnym handlem zagrożonymi gatunkami.

Możecie też oddać swój 1% na WWF. W tym roku fundusze zebrane z 1% podatku zasilą nasz kilkuletni projekt ochrony foki szarej.

WWF Polska KRS 0000160673

Źródło: wwfpl.panda.org

Pamiętajcie też, żeby poinformować swoich gości o tej akcji – możecie taką informację zamieścić na zaproszeniach, czy na swojej stronie internetowej. Możecie też wspomnieć o tym podczas wręczania zaproszeń.

Powiązane artykuły

Portal ślubny abcslubu.pl