Wybór zaproszeń ślubnych – czym się kierować?

Wybór zaproszeń ślubnych – czym się kierować?

Ślub to najważniejszy dzień w życiu i trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Trzeba też zaprosić swoich gości – czy macie już wybrane zaproszenia? Jeśli nie, to skorzystajcie z naszego poradnika i dowiedzcie się, czym kierować się podczas wyboru!

 

Wizja waszego dnia

Pierwsza bardzo prosta rada: zastanówcie się, jak ma wyglądać wasz ślub. Zaproszenie jest jego zapowiedzią, więc spróbujcie wybrać taki wzór, który odzwierciedli waszą wizję tego dnia.


Jeżeli macie zaplanowany motyw lub kolor przewodni wszystkich dekoracji, to konsekwentnie się go trzymajcie i dobierzcie do niego całą papeterię ślubną – w tym też zaproszenia. Od razu odrzućcie nawet najpiękniejsze wzory, które nie pasują ani kolorystycznie, ani tematycznie do waszej wizji ślubu.


Jeżeli nie macie dobranego motywu przewodniego, to wyobraźcie sobie miejsce ceremonii/przyjęcia weselnego. Ślub w plenerze to rośliny, kwiaty i śpiew ptaków. Przyjęcie w starej stodole to styl eko i boho, naturalne materiały. Być może to zainspiruje was do wyboru konkretnego wzoru zaproszeń?


zaproszenia ślubne


Trendy branży ślubnej

W tym roku hitem ślubnym jest romantyczność w stylu vintage, czyli: blady róż, koronki, delikatne motywy kwiatowe, a wszystkie te elementy łączące się ze sobą na jednym zaproszeniu.


Trendy są też przychylne osobom lubującym się w minimalizmie. Takie zaproszenia są proste, bez dekoracji. Jeśli chodzi o kolory, to dominują szarości i biele, uzupełniają je zieleń i srebro. Klasa i elegancja w czystej postaci.


Nie do końca przemawiają do was tegoroczne trendy ślubne? Nasza sugestia: modę traktujcie jako inspirację, nie jako główną wytyczną.


Praktyczny wymiar

Przy wyborze zaproszeń kierujemy się nie tylko ich wzorem, ale też kształtem czy krojem pisma. Tutaj warto pomyśleć o naszych gościach – przecież to dla nich robimy zaproszenia!


Niektórzy młodzi - chcąc się wyróżnić – przygotowują zaproszenia w postaci puzzli lub w bardzo dużym formacie. Raczej się tego wystrzegajcie! Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta: najczęściej zaproszenie bierze się ze sobą na ślub, więc powinno mieścić się w kieszeni marynarki lub niewielkiej torebce. O ile niestandardowy kształt zaproszeń (jak przykładowo kwadratowe) jest bardzo ciekawą odmianą, o tyle rozmiar lub format mogą być utrudnieniem dla gości.


Zwróćcie także uwagę na rozmiar liter oraz ich czytelność. Młodsi goście być może poradzą sobie z najdziwniejszymi krojami pisma… ale osoby starsze już niekoniecznie. Jeżeli macie dużo informacji do przekazania, zróbcie to na przykład za pomocą dodatkowej wkładki typu RSVP (sprawdź na Wikipedii), nigdy kosztem rozmiaru liter.


zaproszenia ślubne


Materiał i faktura zaproszeń

Spośród wszystkich dostępnych wzorów wybierzcie maksymalnie pięć. Oczywiście, to wciąż za dużo – jednak ostateczną decyzję podejmijcie nie tylko na podstawie oferty, ale i spotkania na żywo z zaproszeniami. W tym celu zamówcie próbki!


Może się okazać, że na żywo kolor różowy będzie zbyt intensywny lub brązowa koperta będzie po prostu brzydka. Lepiej to sprawdzić przed zamówieniem kilkudziesięciu egzemplarzy, prawda?


Zdjęcia w tekście użyto za zgodą z-miłości.pl - producenta zaproszeń ślubnych

Tekst i zdjęcia: z-miłości.pl

logo z-miłości.pl

Znajdź ciekawe pomysły po tagach

Powiązane artykuły

Portal ślubny abcslubu.pl