Za ile kupić pierścionek zaręczynowy?

Za ile kupić pierścionek zaręczynowy?

Pomysł tygodnia: Za ile kupić pierścionek zaręczynowy?

Liczy się gest i wyznanie miłości czy bardziej istotna jest cena, za jaką nasz wybranek zakupił pierścionek zaręczynowy? Sprawdź, ile należy wydać na tę niepowtarzalna biżuterię i jak dokonać wyboru.


 

ślub wesele pierścionek zaręczynowy Auroria

Zanim na ślubnym kobiercu powiesz sakramentalne „tak”, musisz poczekać na jeden ważny moment – zaręczyny. O tym dniu marzy wiele kobiet na długo przed tym, nim na horyzoncie pojawi się sensowny kandydat na męża. Scenariusze tej wyjątkowej chwili są pisane w głowach kobiet bardzo często: marzy się o zaręczynach podczas wymarzonych wspólnych wakacji, rodzinnej kolacji świątecznej czy w sylwestra – gdy wybije magiczna północ. Na to jednak wpływu nie mają główne zainteresowane, bo o chwili i - co ważniejsze – pierścionku zaręczynowym decyduje przyszły mąż! To on, wedle tradycji, powinien wybrać i kupić pierścionek zaręczynowy – bardzo ważny symbol miłości, odpowiedzialności, zaufania, i deklaracji spędzenia razem całego życia. Czy zatem wszystkie te wartości mogą mieć jakąś cenę? Jak przełożyć to na symboliczny pierścionek? Gdzie go kupić i ile na niego wydać?

 

Istnieje wiele szkół. Wiele osób uważa, że przyszły narzeczony powinien wydać na pierścionek równowartość jednej lub dwóch swoich pensji. Drudzy natomiast uważają, że pierścionek ten jest jedynie symbolem uczuć, które łączą dwoje ludzi i nie należy wydawać na niego astronomicznych kwot, gdyż nie jest on istotą sytuacji. Nie on, ale sama miłość. Obojętnie, z którą szkołą się zgadzamy i do której podchodzimy z większym przekonaniem, niezmienny pozostaje fakt, iż zakup i właściwy wybór tej, jakże ważnej, błyskotki jest bardzo trudny. Precedensowy jest niedawny przypadek pewnej brytyjskiej kobiety, która poskarżyła się na forum internetowym dla pań, że pierścionek zaręczynowy, który otrzymała od ukochanego, nie spełnia jej oczekiwań. Zamożny mężczyzna, który zarabia niemało nie powinien kupować , wg niej, tak taniego pierścionka ( kosztował 1300 funtów, bagatela ok. 6000 złotych). Odzew był ogromny, zarówno ze strony głosów broniących kobietę i podzielających jej zdanie, jak i ze strony krytykantek, którym nie mieściła się w głowie postawa kobiety. Przeprowadzona na Brytyjkach ankieta usprawiedliwia niejako pełen rozgoryczenia i zawodu wpis internetowy – okazuje się, że większość uważa, iż pierścionek zaręczynowy powinien kosztować przynajmniej 1500 funtów.

 

Rynek jest przesycony licznymi pierścionkami, wybór tego jedynego to twardy orzech do zgryzienia. Jeżeli jednak wiemy o wybrance wiele, znamy jej gust i zamiłowanie (lub jego brak) do biżuterii, zadanie staje się łatwiejsze. Ile więc należy wydać na pierścionek zaręczynowy, by nie zadłużyć się na lata, ale i by obdarowywana była zadowolona? Cena pierścionka uzależniona jest od wielu czynników: surowca, z którego został wykonany, kamieni, które go zdobią, ich masy, szlifu i masy ogólnej wyrobu. prób złota, jeżeli wybieramy pierścionek złoty, wielkie znaczenie ma także obecna moda i najświeższe trendy we wzornictwie biżuteryjnym. W zależności od potrzeb i środków pieniężnych, złoty pierścionek z diamentem można zakupić już od 800 zł. Za taką kwotę otrzymamy niewielki pierścionek z małym brylantem o niewielkiej masie. Górna granica jest chyba nieznana – w zależności od preferencji pierścionki zaręczynowe potrafią kosztować tyle, co dobre auto, a nawet dom, ale w takich przypadkach, to częściej niż na palcu wybranki spoczywają one prawdopodobnie na dnie sejfu. Tylko czy o to w tym wszystkim chodzi?

 

Zakup i wybór pierścionka najlepiej poczynić u producenta – ceny pierścionków są przystępniejsze, za podobną cenę w sieciowym salonie dostaniemy mniejszy kamień lub cieńszy pierścionek. Wielu Polaków uważa, że optymalnym rozwiązaniem jest wybór pierścionka zaręczynowego za około 1500-2000 złotych. Przeglądając internetowy sklep Auroria Diamonds, za taką cenę możemy dostać dobrej jakości kamień szlachetny pięknie oprawiony w złocie.

Tekst i zdjęcie: Auroria Diamonds

Powiązane artykuły

Portal ślubny abcslubu.pl