Zakładki do książek

Zakładki do książek

Zwyczaj obdarowywania gości drobnymi prezentami – podziękowaniami za przybycie cieszy się coraz większą popularnością. Podejmując decyzję co do rodzaju upominków, które chcecie podarować gościom weselnym, warto chwilę zastanowić się i wybrać coś co będzie odnosiło się do Was w jakiś szczególny sposób. Bo trudno dopasować prezent do wszystkich gości. Lepiej więc niech pasuje do Was i o Was przypomina. Jeżeli jeszcze będzie przy tym praktyczny, to już pełnia szczęścia.

Jeżeli wolny czas spędzacie na czytaniu książek, często odwiedzacie księgarnie, pracujecie w bibliotece, albo któreś z Was jest recenzentem książek .... (sami znajdziecie tysiąc innych powodów) to polecamy podziękowania dla gości w formie zakładek do książek.

Zakładka - zrób to sam!

Takie podziękowania możecie przygotować sami. Zacznijcie od zaprojektowania Waszych zakładek, zastanówcie się nad kolorem albo motywem, który się na nich znajdzie. Może to być jakiś element albo fakt, który Was charakteryzuje, może konkretne wydarzenie, sposób, w jaki się poznaliście albo ważne dla Was miejsce. Poszukajcie inspiracji w najbliższym otoczeniu, może rodzina, znajomi pomogą Wam w doborze motywu.

Zakładki do książki - prezent dla gościZakładki do książki - prezent dla gości

Foto: www.impressiveinscriptions.com


Zakładki do książki - prezent dla gościZakładki do książki - prezent dla gości
Foto: www.zazzle.com


Druga sprawa to realizacja projektu. Zależnie od tego, jak mają wyglądać Wasze zakładki, zakupcie potrzebne do ich wykonania materiały i akcesoria: papier, metal, plastik, drewno, włóczkę czy określony materiał. Podzielcie się zadaniami, ustalcie, kto wykona określone elementy. Jeżeli nie macie konkretnego pomysłu, zamiast motywu możecie umieścić na zakładkach Wasze zdjęcie i krótki tekst, bądź wierszyk oraz datę ślubu.

Pamiętajcie, że na samodzielne wykonanie zakładek musicie sobie zarezerwować odpowiednią ilość czasu. Z wyprzedzeniem zacznijcie kupować i gromadzić potrzebne materiały. Nie róbcie tego na ostatnią chwilę, żeby uniknąć powodów do kłótni i sytuacji wywołujących stres. Co najważniejsze, na koniec na pewno będziecie mieć satysfakcję – zakładki to w końcu Wasze dzieło.


Zakładki do książki - prezent dla gościFoto: www.myweddingfavors.com


Jeżeli wycinanki i wszelkie prace manualne nie są Waszą wymarzoną formą spędzania czasu, to zdajcie się na gotowy produkt i kupcie takie zakładki do książek. Możecie poprosić o ich zaprojektowanie i wykonanie Waszego dekoratora czy dekoratorkę, albo sami przejrzeć ofertę sklepów z akcesoriami i dodatkami ślubnymi i coś z niej wybrać. Zasada jest taka sama jak w przypadku samodzielnego wykonania zakładek, szukajcie koloru, wzoru, albo motywu, który ma się znaleźć na Waszych podziękowaniach. Pamiętajcie o tym, że zamówienie zakładek niekoniecznie musi się wiązać z dużo większymi kosztami, niż w przypadku własnego wykonania. Na pewno zaoszczędzi Wam czasu. Zakładki mogą być wykonane z metalu, plastiku, papieru, opatrzone magnesem albo zawieszką. Mogą też być w różnych kształtach. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Zakładki do książki - prezent dla gości

Zakładki do książki - prezent dla gości


Na koniec dobra rada: Podziękowania dla gości w kształcie zakładek do książek to tylko początek możliwości. Taki sam motyw, kolor albo stylistykę mogą mieć również Wasze zaproszenia na ślub czy winietki. Dobór dekoracji i dodatków zgodnie z przyjętą przez Was zasadą pozwoli stworzyć niepowtarzalny styl i atmosferę.

Powiązane artykuły

Portal ślubny abcslubu.pl